چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تولید روآ و وانت پیکان متوقف شد
۱۲:۲۸ | ۱۳۹۰/۰۷/۰۹
اجاره خودرو

تولید روآ و وانت پیکان متوقف شد

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهور کشور با اعلام توقف تولید و شماره‌گذاری خودرو روآ و وانت‌پیکان اظهار داشت: هر خودرویی که امکان نصب کیسه هوا و ترمز ABS را نداشته باشد از سوی پلیس شماره‌گذاری نمی‌‌شود.

به گزارش«پرشین خودرو»، اسکندر مومنی روز در نشست خبری با اشاره به افزایش دو درصدی شماره‌گذاری خودروها در 6 ماه نخست امسال اظهار داشت: در نیمه‌اول امسال 754 هزار و 415 خودرو جدید شماره‌گذاری شدند. همچنین در این مدت 9 هزار و 46 خودرو خارجی وارد کشور شد که کاهش 37 درصدی را نشان می‌دهد. در این مدت 653 هزار و 610 دستگاه موتورسیکلت جدید شماره‌گذاری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.4 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: در این مدت 878 هزار گواهینامه جدید صادر شد. ضمن اینکه در 5 ماهه نخست امسال آمار کشته‌های حوادث ترافیکی هزار و 324 نفر کاهش یافت. همچنین 9 هزار و 915 نفر نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر مجروح شدند.

رئیس پلیس راهور کشور با اعلام تردد 14 میلیون و 90 هزار خودرو در کشور تاکید کرد: در سال 80‌، چهار میلیون خودرو در کشور تردد می‌کردند که این آمار در 10 سال اخیر بیش از سه برابر شده است. هم اکنون به ازای هر هزار نفر جمعیت 160 خودرو وجود دارد که در دهه آینده این آمار به 400 خودرو می‌رسد.

حمل خودرو با جرثقیل‌های استاندارد

وی از ساماندهی حمل خودروها توسط جرثقیل‌های پلیس خبر داد و افزود: هیچ جرثقیلی حق ندارد بدون مجوز پلیس اقدام به انتقال خودرو به پارکینگ کند. با استفاده از جرثقیل‌های استاندارد دیگر هیچ خودرویی توسط جرثقیل‌ها کشیده نمی‌شود و به صورت استاندارد به پارکینگ منتقل می‌شود. هر فردی که بدون مجوز پلیس اقدام به انتقال خودرو به پارکینگ کند مجرم بوده و با آن برخورد می‌شود.

کنترل 2 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور با دوربین

سردار مومنی با اشاره به کنترل هوشمند جاده‌های کشور تصریح کرد: طی دو سال اخیر افزایش کنترل هوشمند جاده‌ها در دستور کار پلیس قرار دارد. دیگر نمی‌توان جاده‌ها را به صورت سنتی کنترل کرد. در سال‌جاری با همکاری وزارت راه و شهرسازی، 2 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور شامل جاده مشهد - آستارا، قم- خرم آباد- اندیمشک، زابل- زاهدان و شیراز به بوشهر تحت کنترل دوربین قرار می‌گیرد. امسال همچنین محورهای کندوان، هراز، چالوس و فیروزکوه تحت پوشش دوربین قرار می‌گیرند.

6ماه تا یکسال حبس برای افراد دارای پلاک مخدوش

وی با اشاره به برخورد قاطع پلیس با پلاک مخدوش گفت: مخدوش‌کردن پلاک باعث تضییع حقوق رانندگان دیگر می‌شود بر اساس قانون افرادی که اقدام به مخدوش کردن پلاک کنند 6 ماه تا یک سال مجازات زندان در انتظار آنها است به این افراد هشدار می‌دهیم که منتظر برخورد جدی پلیس باشند.

محدود زوج و فرد گسترش نمی‌یابد

رئیس پلیس راهور با رد افزایش محدوده زوج و فرد در تهران تصریح کرد: طرح گسترش محدوده زوج و فرد در دستور کار نیست و در گذشته که افرادی می‌خواستند تمام تهران محدوده زوج و فرد باشد پلیس با این امر مخالفت کرد. زوج و فرد یک طرح اساسی نیست و نمی‌توان آن را گسترش داد.

توقف تولید روآ و وانت پیکان

مومنی با اعلام توقف تولید و شماره‌گذاری خودرو روآ و وانت پیکان اظهار داشت: هر خودرویی که امکان نصب کیسه هوا و ترمز ABS را نداشته باشد از سوی پلیس شماره‌گذاری نمی‌‌شود خودروی روآ بر اساس توافق خودروساز دیگر تولید نمی‌شود و تعدادی از این خودرو که تا 31 شهریور تولید شده است شماره‌گذاری می‌شود. همچنین تولید وانت‌پیکان نیز به دلیل نداشتن تجهیزات ایمنی متوقف شده است.

اولتیماتوم پلیس به شهرداری برای دریافت پلاک اتوبوس‌های دوکابین

رئیس پلیس راهور با اشاره به تعیین مهلت برای دریافت پلاک اتوبوس‌های دوکابین گفت: به دلیل محدودیت‌هایی که در گذشته وجود داشت اتوبوس‌های دوکابین شهرداری پلاک دریافت نکردند و با شماره خاصی که در اختیار آنها قرار داده شد اجازه تردد در سطح شهر را پیدا کردند اما امروز مهلتی برای دریافت پلاک به این خودروها داده شده است و در صورتی که نتوانند پلاک دریافت کنند از تردد آنها در سطح شهر جلوگیری می‌شود.

شماره‌گذاری خودرو "بوگاتی"کذب است

رئیس پلیس راهور با رد شماره‌گذاری خودروی 6 میلیاردی "بوگاتی" در کشور تاکید کرد: همزمان با حضورم در پلیس راهور اجازه واگذاری شماره پلاک‌های رند را نمی‌دهیم و چنین خودرویی در پلیس راهور شماره‌گذاری نشده است.

استقبال پلیس از ساختار جدید سازمان استاندارد

وی با اشاره به ساختار جدید سازمان استاندارد اظهار داشت: در گذشته نیز اعلام کردیم شایسته نیست که یک سازمان هم وارد‌کننده، هم تولید‌کننده و هم نظارت‌کننده باشد. در کشور به موسسه‌ای مستقل برای نظارت نیاز داشتیم که خوشبختانه این امر با استقلال سازمان استاندارد میسر شد.

ایجاد محدودیت تردد برای خودروهای فرسوده

وی با انتقاد از روند کند اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: بر اساس قانون تمامی خودروهای فرسوده باید در طول برنامه چهارم از رده خارج می‌شدند اما برخی از خودروها دارای عمر طولانی بوده و ارابه مرگ هستند. به زودی برنامه‌ریزی‌هایی برای محدودیت تردد خودروهایی که ایمنی لازم را ندارند انجام می‌شود.

سردار مومنی در پایان با رد اخذ وجه از دارندگان گواهینامه قدیمی موتورسیکلت به عنوان جریمه گفت: هیچ اقدامی خارج از ضوابط و چارچوب انجام نمی‌شود و تمامی کدهای تخلف باید در مجلس یا دولت به تصویب برسد. در مورد تعویض گواهینامه‌های قدیمی موتورسیکلت نیز به زودی اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

نظر بینندگان
!
!
!