یكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
 دوربین‌های ویژه برای تشخیص پلاک مخدوش
۱۱:۳۷ | ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
اجاره خودرو

دوربین‌های ویژه برای تشخیص پلاک مخدوش

پرشین خودرو: رییس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که امکان تشخیص پلاک کامل خودروهایی که نسبت به مخدوش کردن پلاک خود اقدام کرده باشند نیز وجود دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ مسعود جبارزاده ، با اشاره به برخورد ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی با مخدوش کردن پلاک یا دستکاری در ارقام آن اظهارکرد: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در قالب تیم ها و گشت‌های محسوس و نامحسوس در اطراف مبادی ورودی طرح زوج و فرد و ترافیک حضور داشته و نسبت به برخورد با خودروهایی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خود کرده باشند، برخورد خواهند کرد.


وی با بیان اینکه دوربین های کنترل محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک نیز امکان شناسایی پلاک کامل خودروهای پلاک مخدوش را دارند، افزود: امکان تشخیص پلاک حقیقی خودرو به روش‌های مختلف قابل تشخیص است؛ یک روش استفاده از دوربین های مخصوصی است که به وسیله مادون قرمز و تجهیزات پیشرفته تصویر برداری کرده و بر این اساس پلاک خودروهایی که مخدوش یا پوشانده شده است شناسایی می شود.


رییس مرکز اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: همچنین از روی مدل و نوع خودرو نیز می توان متوجه شد که آیا پلاک مخدوش یا دستکاری شده یا خیر؟.


جبارزاده با بیان اینکه روش‌های دیگر نیز برای شناسایی پلاک‌های مخدوش وجود دارد، به ایسنا گفت: برابر قانون، تردد وسایل نقلیه بدون پلاک یا با پلاک مخدوش در معابر ممنوع است و در صورت رویت ماموران پلیس یا ثبت توسط دوربین ها شکایتی برای دارنده پلاک مذکور ثبت شده و این فرد به دادسرا معرفی می شود و خودروی مذکور نیز توقیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه دستکاری و تغییر در پلاک علاوه بر اینکه تخلف رانندگی محسوب می شود، جرم نیز به حساب می آید، اظهارکرد: مقام قضایی در مورد جرم رخ داده تصمیم گرفته و بر اساس مفاد قانون فرد مجرم می تواند به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شود.

منبع: ایسنا

برچسب ها:
پلاک مخدوش
نظر بینندگان
!
!
!