شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
معرفی پژو 207 آی صندوق دار و دنا پلاس+جزئیات و قیمت
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
اجاره خودرو
حرکت ایران خودرویی ها در پسابرجام سرعت گرفت؛

معرفی پژو 207 آی صندوق دار و دنا پلاس+جزئیات و قیمت

پرشین خودرو: ایران خودرو مطابق با سیاست های اقتصاد مقاومتی و براساس استراتژی صنعت خودرو ایران در پسابرجام، ارتقا و طراحی محصولات جدید را در دستور كار قرار داده است.

به گزارش پرشین خودرو، ایران خودرو برای نخستین بار موفق به طراحی پژو207 آی صندوق دار در ایران شده که در نوع خود در جهان منحصر به فرد است. همچنین مدل جدیدی از خودروی دنا با عنوان دنا پلاس نیز طراحی شده است.

 

کیوان وزیری قائم مقام معاونت طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو، در این خصوص گفت: طراحی محصولات جدید از اهداف راهبردی گروه صنعتی ایران خودرو به شمار می آید و در این راستا دو محصول جدید207i صندوق دار و دنا پلاس برای عرضه به بازار مهیا می شوند.
وی تاکید کرد: اجرای پروژه طراحی پژو207i صندوق دار در مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو 10ماه زمان و حدود500میلیارد ریال نیز هزینه داشته و پیش بینی می شود در نیمه نخست سال96 تجاری سازی شده و به بازار عرضه شود.
وزیری ادامه داد: پژو207آی براساس تمایل مشتریان ایرانی به خرید خودروهای صندوق دار و به عنوان یک خودروی خانواده طراحی شده است تا گامی جدید در راستای افزایش رضایت مشتریان و حفظ سهم بازار برداشته شود.
قائم مقام معاونت طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو با اشاره به تغییرات این محصول متذکر شد: تغییرات پژو 207i صندوق دار شامل سپرهای عقب جدید، اسپویلر، چراغ عقب جدید و دوربین دید عقب است. در این خودرو افزایش سطح استانداردهای ایمنی نیز مدنظر قرار گرفته است.

دنا پلاس با چهار ایربگ و سان‌روف
وی در ادامه این نشست گفت: همچنین متخصصان و مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو در مرکز طراحی و توسعه این خودروسازی، مدل جدیدی از محصول دنا را طراحی کرده اند.
وزیری با اشاره به این که طراحی خودروی دنا پلاس صرفا توسط كارشناسان ایران خودرو انجام شده است، تصریح کرد: در ساخت ماشین آلات مورد نیاز خط جدید تولید، همکاری هایی با شرکت های بین المللی صورت گرفته است.
وی همچنین به زمان و هزینه اجرای این پروژه هم اشاره کرد و افزود: اجرای پروژه دنا پلاس 14ماه طول کشیده و ایران خودرو بیش از 500میلیارد ریال برای آن سرمایه گذاری کرده است. دنا پلاس نخستین خودروی داخلی است که با چهار ایربگ ساخته شده و از این جهت در سطح مطلوبی از استانداردهای ایمنی قرار دارد.
وزیری با بیان این که دنا پلاس دارای امكانات و تجهیزاتی است که برای نخستین بار در یک خودروی ساخت داخل با برند ملی وجود دارد،افزود: این محصول با طراحی و نصب كیسه های هوای جانبی، با چهار ایربگ وارد بازار می شود. همچنین دنا پلاس، نخستین محصول ملی است که با سان‌روف In-Built ،دوربین دید عقب و جایگزینی سیستم چندرسانه ای جدید با مالتی مدیای فعلی به بازار عرضه می شود.
وی به دیگر تغییرات این خودرو نیز اشاره کرد و گفت: تحول گرافیک داخلی چراغ ها، باعث جذابیت بیش‌تر خودرو شده البته شکل کلی چراغ و ابعاد فیزیکی آن بدون تغییر باقی مانده است.
وزیری ادامه داد: افزودن لامپ های ال ای دی به خودرو به عنوان چراغ دید در روز یا روزنما (daytime running lights) و نیز چراغ‌های كوچك (position lights) از جنس نئون که در خودروهای روز دنیا مثل آئودی، ب ام و، مرسدس بنز و ... هم دیده می شوند، از جمله تغییرات در چراغ های این خودرو به شمار می روند. در چراغ های عقب نیز تغییراتی، البته کم تر از جلو، اعمال شده و چراغ های كوچك نئونی در این قسمت نیز دیده می شوند.
قائم مقام معاونت طراحی و توسعه محصول جدید ایران از دیگر مشخصات دنا پلاس را طراحی خطوط روی درهای جانبی دنا پلاس مانند خودروهای مدرن امروزی و امتداد آن به روی گل‌گیر عقب عنوان کرد.
به گفته وی، 207 آی صندوق دار با قیمتی حدود ٥ میلیون بیشتر از ٢٠٦ تیپ ٥ از نیمه اول سال آینده و دنا پلاس با قیمت حدود ٣ تا ٤ میلیون بیشتر از دنای فعلی در اسفند ماه سال جاری به بازار می آید.
یادآور می شود که این بهبودها براساس نیازسنجی بازار و خواست مشتریان ایران خودرو انجام شده و با عرضه آن نیاز این بخش از بازار و مشتریان پوشش داده خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!