جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۶:۳۵ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
عملیاتی کردن تبدیل چابهار به قطب سوم تولید خودرو
۱۶:۳۵ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
اجاره خودرو

عملیاتی کردن تبدیل چابهار به قطب سوم تولید خودرو

پرشین خودرو: مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: آسیای مرکزی، افغانستان وحاشیه خلیج فارس بازارهای هدف ما برای صادارات محصولات قطب سوم تولید خودرو کشور است.

به گزارش «پرشین خودرو»، عبدالرحیم کردی  با اشاره به عملیاتی کردن تبدیل چابهار به قطب سوم تولید خودرو کشور افزود: 400هکتار زمین برای این امر درنظر گرفته شده و درحال رایزنی برای مشارکت شرکت های خارجی هستیم.
وی با بیان اینکه هدف ما تولید خودروهایی است که در سبد محصولات دو شرکت بزرگ خودروسازی کشور نیستد تصریح کرد:30 درصد این خودروها در بازار داخل عرضه و بقیه صادر می شوند.

کردی تاکید کرد: بازار مصرفی اغلب این خودروها کشورهای آسیای مرکزی، افغانستان و حاشیه خلیج فارس است.

به گفته مدیرعامل منطقه آزاد چابهار خودرو ها در ابتدا شروع فعالیت شهرک خودروسازی مونتاژ می شوند و با مرور زمان به تولید می رسند چراکه در همه جای دنیا هرخوردی تولیدی از مونتاژ شروع کرده است.

کردی هم چنین ماموریت منطقه آزاد را تمرکز بر فعال شدن ظرفیت های خالی صنایع دانست و اظهار داشت: هم اکنون 15 واحد فراوری برنج در چابهار وجود دارد که تنها هفت واحد از آن ها فعال هستند.

وی ادامه داد: براساس مطالعات انجام شده ضایعات این واحدها بدون استفاده انباشته می شوند و هزینه بالای کارخانه ها، توان تولید حداکثری را از آن ها گرفته است.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با اشاره به راه اندازی شهرک تخصصی برنج برای استفاده حداکثری از ظرفیت خالی واحد های فراوری برنج گفت: در این شهرک آزمایشگاه ها و انبار های واحدها مرکزی شده و با استفاده از ضایعات کارنجات درتولید محصولات جانبی حاشیه سود سرمایه گذاران افزایش و قیمت تمام شده برنج کاهش می یابد.

وی خاطرنشان کرد:در این شهرک تخصصی، برنج خام از پاکستان وارد می شود و پس از فراوری علاوه برنیاز داخل به کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان نیز صادر می شود.

منبع: ایسنا
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!