دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
مدلهای سبز چینی یارانه دریافت می کنند
۱۱:۵۳ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
اجاره خودرو

مدلهای سبز چینی یارانه دریافت می کنند

پرشین خودرو: چین نخستین فهرست مورد توصیه از خودروهای انرژی سبز را منتشر کرد که راه را برای دریافت یارانه‌های دولتی برای ۱۸۵ مدل هموار می کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، پکن میلیاردها دلار برای گسترش استفاده از خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی صرف کرده تا به صنعت خودرو برای طراحی این فناوری و سبقت گرفتن از رقیبانش کمک کند و در عین حال، به کاهش آلودگی شدید هوا هم کمک کند.

اما کشف تقلب گسترده در برنامه یارانه باعث شد دولت نظارتش را دقیق‌تر کرده، یارانه‌ها را محدود کند و استانداردهای فنی برای متقاضیان را افزایش دهد.

در نتیجه دولت خودروسازان را ملزم کرد برای همه مدل‌هایی که برای یارانه دولتی مورد تایید قرار گرفته بودند، مجددا درخواست تایید کنند.

فهرستی که از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شد، شامل مدلهای بایک موتور، جیلی اتوموبیل هولدینگ، چونگ کینگ چانگان اتوموبیل و چری اتوموبیل بود.

انتظار می رود پکن اواخر امسال مدلهای بیشتری را تصویب کند. دولت سال گذشته پنج فهرست را منتشر کرد و به ۲۱۹۳ مدل چراغ سبز داد.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین همچنین خودروهای متعددی را تایید کرد که از باتریهای یون لیتیومی استفاده می‌کنند که از عناصر شیمیایی نیکل، کبالت و منگنز استفاده می کنند. این خودروها سال گذشته واجد دریافت یارانه نبودند.

بر اساس گزارش رویترز، پکن سال گذشته پس از اینکه شرکتها را ملزم کرد تست ایمنی دقیق‌تری انجام دهند، محدودیتهای مذکور را لغو کرد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!