یكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
شهروندان اردبیلی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند
۱۰:۱۰ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
اجاره خودرو

شهروندان اردبیلی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند

پرشین خودرو: اردبیل – رئیس پلیس‌راه استان اردبیل گفت: به دلیل بارش برف و لغزنده بودن سطح جاده‌ها ضروری است شهروندان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، حجت فتاحی  تصریح کرد: فعالیت سامانه بارشی موجب شده در اغلب محورهای مواصلاتی استان به دلیل بارش‌های خفیف و مقطعی برف، سطح جاده خیس و لغزنده باشد.

وی تأکید کرد: در حال حاضر در محورهای اردبیل- سراب، اردبیل- آستارا، اردبیل- خلخال و اردبیل- اهر شاهد بارش‌های خفیف برف هستیم.

رئیس پلیس‌راه استان افزود: با هماهنگی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نمک‌پاشی و برف‌روبی در محورهای مواصلاتی آغاز شده اما به همراه داشتن زنجیر چرخ در محورها ضروری است.

به گفته فتاحی به غیر از محور خلخال- اسالم در سایر محورهای مواصلاتی استان در وضعیت فعلی نیازی به استفاده از زنجیر چرخ نیست.

وی تأکید کرد: با این وجود انتظار می‌رود رانندگان از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و در صورت مسافرت نیز زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

رئیس پلیس‌راه استان به ضرورت اطلاع از نحوه بستن زنجیر چرخ نیز تأکید کرد و گفت: بارها خودروهای در راه مانده مشاهده شده که به دلیل ناتوانی راننده در بستن زنجیر چرخ قادر به ادامه حرکت نیست و نیروهای پلیس‌راه و هلال‌احمر برای بستن زنجیر چرخ کمک می‌کنند.

فتاحی متذکر شد: با توجه به اینکه سامانه بارشی فعالیت نسبی داشته و مجدداً در روزهای پایانی هفته فعالیت آن تشدید می‌شود انتظار می‌رود شهروندان سفرهای غیرضروری را به زمان دیگری موکول کنند.

منبع: مهر

نظر بینندگان
!
!
!