چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۵ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
شمارش معکوس برای اتمام نوسازی تاکسی های 315 شهر کشور
۱۲:۵۵ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
اجاره خودرو
40هزارمین تاكسی فرسوده با محصولات ایران خودرو نوسازی شد؛

شمارش معکوس برای اتمام نوسازی تاکسی های 315 شهر کشور

پرشین خودرو: در تهران تعداد 10 هزار و 900 متقاضی برای تعویض تاكسی ثبت نام كرده اند كه تاكنون حدود 9 هزار و 500 دستگاه تاكسی تحویل داده شده است و اجرای طرح در تهران به زودی به اتمام خواهد رسید.

به گزارش پرشین خودرو، هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، جایگزینی خودروهای فرسوده را رسالت و تعهد ایران خودرو در مقوله مسئولیت های اجتماعی دانست و تاكید كرد:‌ دستیابی به سیاست های اقتصاد مقاومتی با انسان سالم،‌ جامعه سالم و محیط زیست سالم محقق می شود.

وی که در مراسم جایگزینی چهل هزارمین تاکسی فرسوده سخن می گفت، با بیان اینكه ایران خودرو به صورت داوطلبانه در اجرای طرح جایگزینی 90 هزار دستگاه تاكسی فرسوده اعلام آمادگی كرده است، گفت: برای رفاه حال تاكسی داران 20 میلیون تسهیلات با بهره 16 درصد درنظر گرفته شد كه ایران خودرو براساس مسئولیت اجتماعی خود، 6 درصد مابه التفاوت بهره بانكی را برعهده گرفت تا رضایتمندی این قشر زحمتكش را جلب كند.

مدیرعامل ایران خودرو، اجرای طرح جایگزینی را موفق توصیف و ضمن اعلام ثبت نام 63 هزار نفر متقاضی گفت: از ابتدای اجرای طرح تاكنون 40 هزار تاكسی جایگزین شده است.

یكه زارع كوتاه بودن فرآینده تعویض تاكسی فرسوده را از ویژگی های مهم این طرح عنوان كرد و افزود: قبلا فرآیند تعویض و نوسازی خودرو یك تا دوماه زمان دربر می گرفت اما در این طرح، تاكسی داران همزمان با تحویل تاكسی فرسوده در بازه زمانی یك ساعته می توانند تاكسی جدید خود را تحویل بگیرند كه این موضوع موجب رضایتمندی بالای تاكسی داران شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تغییر چهره شهرها با تردد تاكسی های نو گفت: در تهران تعداد 10 هزار و 900 متقاضی برای تعویض تاكسی ثبت نام كرده اند كه تاكنون حدود 9 هزار و 500 دستگاه تاكسی تحویل داده شده است. اجرای طرح در تهران به زودی به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: در سایر استان ها نیز تعداد 30 هزار و 500 تاکسی فرسوده جایگزین و نوسازی شده است.

وی ادامه داد: در 315 شهر كشور درحال اجرای طرح هستیم،‌ در برخی مانند اسفراین، گچسار و دیواندره تحویل تاكسی های نو به اتمام رسیده و در برخی دیگر نیز ادامه دارد.

یكه زارع بیشترین آمار ثبت نامی را در كلانشهر های تهران،‌تبریز، مشهد،‌كرج، شهریار،‌قم، شیراز، كرمانشاه، اصفهان و قزوین اعلام كرد و گفت: به طور میانگین 5 تا 10 درصد از تعهد ایران خودرو در شهرهای مختلف باقی مانده كه درحال انجام آن هستیم.

وی از سازمان ها و نهادهایی كه در اجرای این طرح مشوق و همراه ایران خودرو بودند تقدیر و تشكر كرد و گفت: ‌سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت صنعت، ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست،‌ وزارت کشور، ستاد حمل و نقل سوخت، وزارت كشور،‌ اتحادیه تاکسی رانی کشور، بانك های ملت،‌ تجارت و پارسیان و دیگر نهادهای مرتبط در این مسیر همراه و در موفقیت ایران خودرو اثرگذار بوده اند.

منافع حاصل از کاهش مصرف سوخت در قالب جایگزینی40 هزار تاکسی فرسوده ازآغاز اجرای طرح تا کنون و بر مبنای قیمت های جهانی در حدود 1510 میلیارد ریال بوده است. همچنین کاهش مصرف 28 میلیون لیتر بنزین،52 میلیون متر مکعب گاز، کاهش ارزبری، افزایش اشتغال، بهبود عملکرد خودروها، ارتقاء ضریب ایمنی خودروها در راستای ارتقا بر اساس استانداردهای اجباری،کاهش 96 هزار تنی آلاینده ها شامل مونوکسید کربن، هیدرو کربن ها و اکسیدهای نیتروژن از محاسن این طرح ملی به شمار می آید

یاداور می شود: در مراسم جایگزینی چهل هزارمین تاکسی فرسوده معاون اجرایی رییس جمهور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت، رئیس كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، رئیس پلیس راهور ناجا و رئیس كمیسیون كشاورزی، معاون توسعه امور تولیدی سازمان برنامه بودجه و جمعی از مدیران ارشد کشور حضور داشتند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!