شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
قیمت خودروهای وارداتی تا 15 درصد کاهش می یابد
۱۱:۵۴ | ۱۳۹۰/۰۷/۱۲

قیمت خودروهای وارداتی تا 15 درصد کاهش می یابد

پرشین خودرو: کارشناسان و فعالان بازار خودرو این نوید را می دهند که ظرف چند ماه آینده آشفتگی و افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار خودروهای وارداتی متوقف شده و این بازار رنگ آرامش و ثبات را خواهد دید.

به گزارش «پرشین خودرو»، طی دو سال اخیر توقف ثبت سفارش خودرو و بر هم خورون تعادل بازار، افزایش چشمگیر قیمت خودروهای واداتی را به دنبال داشت به طوری که نمودار قیمت برخی خودروها روزانه و گاهی هم لحظه ای تغییر می کرد.

این امر باعث آشفتگی و تعیین قیمت سلیقه ای در بازار خودروهای وارداتی شد به گونه ای که بهای برخی از این محصولات در بازار آزاد به دو برابر قیمت این خودروها در نمایندگی ها رسید.

اگر چه روند رو به رشد قیمت ها در بازار خودروهای وارداتی مدتی است که متوقف شده اما این خودروها کماکان با قیمت های کاذب و غیرواقعی به فروش می رسند.

یکی از کارشناسان بازار خودرو با بیان اینکه برای عادی شدن وضعیت بازار خودروهای وارداتی حداقل سه ماه زمان لازم است، اظهار داشت: به دلیل طولانی بودن پروسه واردات و زمان بر بودن ترخیص خودرو هنوز بازار خودروهای وارداتی به حالت عادی بازنگشته و این بازار همچنان با حباب قیمتی روبروست.

جلال ریخته گر قدیمی با اشاره به اینکه باز شدن سایت ثبت سفارش خودرو تاثیر خود را طی دو سه ماه آینده بر بازار خواهد گذاشت، ادامه داد: اگرچه سایت ثبت سفارش باز شده اما هنوز خودرویی به بازار نرسیده تا بتواند پاسخگوی تقاضای انباشته شده بازار وارداتی ها باشد و روند بازار را تغییر دهد.

وی با اشاره به ایجاد یک شکاف پنج درصدی بین عرضه و تقاضای حاکم بر بازار خودروهای وارداتی، ادامه داد: تا زمانی که این شکاف بر طرف نشود بازار به حالت عادی باز نخواهد گشت و کاهش قیمت محسوسی در این بازار مشاهده نخواهد شد.

ریخته گر قدیمی با بیان اینکه در حال حاضر بازار خودروهای وارداتی در رکود به سر می برد، ادامه داد: آشفتگی بازار و قیمت گذاری های سلیقه ای باعث شده بسیاری از متقاضیان از حالت بالقوه به بالفعل درآیند و منتظر کاهش قیمت ها و ورود خودروهای مدل جدید بمانند که این روند تا ثابت شدن وضعیت بازار ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، 80 درصد از خریداران خودروهای وارداتی منتظر تغییرات قیمتی در بازار هستند که این امر افت تقاضا در این بازار را به دنبال داشته است.

این کارشناس بازار خودرو اذعان داشت: درصورت افزایش عرضه و ورود خودروهای جدید به بازار، قیمت خودروهای وارداتی طی دو ماه آینده 10 تا 15 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

نظر بینندگان
iliya
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۰/۱۹
nemidonam chand mahe montazeram mashin arzon she vali harroz shahede afzayeshe ghetmat hastim
سیاوش
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۰/۰۴
سلام من موندم چرا ما نمی خواهیم به نفع مردم کار کنیم چرا گمرک واردات ماشین رو پایین نمی یارن تا مردم بتونن ماشین بهتری سوار شن من نمی دونم چه اصراریه که ما مردم رو مجیور کنیم که تولیدات داخلی رو بخرن منظورم بنز نیست ماشن های کره ای که این قدر با مشکل روبه رو نشیم مگه هر کشوری باید تولیدات خودرو داشته باشه امیدوارم که بهتر بشه و هوای تمام شهرها مثل تهران نشه و دیگه دیر نشده باشه و...
صادق
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۰/۰۲
باسلام و تشکر از سایت شما، چند پیشنهاد 1- چه دلایلی جهت عقب افتادگی شرکتهای خودروسازی وجود دارد 2- سهمیه بندی بنزین و تک نرخی نمودن آن جهت افرادی که ماشین خارجی سوار میشوند چه تاثیری دارد
شهرام
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۷/۱۷
اگر بعضی مسئولین با پروسه واردات خودرو که حتی بالاترین تعرفه را در دنیا داریم کاری نداشته باشند قیمت خودرو اینی نخواهد بود که ما داریم مگه ما چی از کشورهای عقب مانده همسایه کم داریم که ماشین 50هزار دلاری را 130هزار دلار باید بگیریم
محمود
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۷/۱۵
چرا باید اسپورتج بیست میلیونی را باید هشتاد میلیون بفروشند اخه صد درصد گمرک هم میشود چهل میلیون خواهشن مسیولین رسیدگی کنن ما ملت چه گناهی کرده ایم
بنده خدا
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۷/۱۳
در مدت 6 ماه نخست سال 30 تا 60 درصد قیمت خودرو افزایش پیدا کرده البته افزایش قیمت از اول واردات خودرو در سال 84 بوده فقط در 6 ماه امسال رشد قیمت بی سابقه ای داشته! اگر هم 15 درصد کاهش پیدا کنه تا قیمت 6ماه قبل هم خیلی فاصله داره ! البته همین کاهش هم به دلیل فروش کم شما شده و شما به فکر خوردن خودتون هستید که به فکر این کاهش قیمت اندک افتادید!
ریاحی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۰۷/۱۲
تا زمانی که تعرفه کاهش نیابد و این قوانین عجیب و غریب ملغی نگردد و بازار رقابتی واقعی جانشین این بازار انحصاری و مافیایی نشود اوضاع همین است که هست و کسانی که با امضای طلایی به سودهای آنچنانی عادت کرده اند از آن نخواهند گذشت . خودتان را گول نزنید بازاری که اسپورتیج 20 هزار دلاری در آن به 82 میلیون رسانده میشود با این کارها درست نمیشود اخوی !
!
!
!