سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۷ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
خودرو؛ متهم اصلی آلودگی پایتخت
۱۶:۰۷ | ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
اجاره خودرو
مطالعات 3 سال اخیر ثابت کرده است؛

خودرو؛ متهم اصلی آلودگی پایتخت

پرشین خودرو: مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد آلاینده‌های متحرک نقش اصلی را در آلایندگی هوای تهران دارد.

به گزارش «پرشین خودرو» محمد شریعتمداری در مراسم جایگزینی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده ضمن تاکید بر این مطلب که مسوولیت حفاظت از محیط زیست و هوای پاک مسوولیت تک‌تک مردم ایران و مسوولان است گفت: برای اولین بار دست به مطالعات وسعی در کشور زدیم تا منشا آلودگی را کشف کنیم و حالا می توانیم بگوییم که بر اساس نتایج این مطالعات آلاینده‌های متحرک در تهران نقش اصلی را در آلودگی این کلانشهر دارند.

وی ادامه داد: در آلاینده‌سازهای متحرک نیز حمل و نقل عمومی به عنوان یکی از عوامل مهم شناخته شد و به همین دلیل نوسازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به این مطلب که در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی بانک‌ها پرداخت ۲۲ هزار میلیارد ریال اعتبار را برای تعمین و نوسازی خودروهای سنگین تعهد کرده‌اند، تصریح کرد: شش طرح اساسی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی در کل کشور با ظرفیت ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو به تصویب دولت رسیده است و جایگزینی ۱۷ هزار دستگاه خودروی دیزلی درون‌شهری و ۶۵ هزار دستگاه کامیون و کشنده فرسوده نیز در دستور کار است.

معاون اجرایی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تنها دستاورد برجام دور کردن سایه شوم جنگ از کشور نبود که برخی به آن اشاره می‌کنند. بلکه ایجاد ثبات و آرامش در اقتصاد کشور نیز از جمله دستاوردهای برجام است.

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!