سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
دستگیری  سارقان خودرو با ۹ فقره سرقت در تبریز
۱۲:۱۴ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
اجاره خودرو

دستگیری سارقان خودرو با ۹ فقره سرقت در تبریز

پرشین خودرو: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی از دستگیری ۵ سارق حرفه‌ای خودرو و کشف ۹ دستگاه خودروی سرقتی خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو: به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، سرهنگ صابر عباس زاده از دستگیری 5 سارق حرفه‌ای خودرو و کشف 9 دستگاه خودروی سرقتی خبر داد و اظهار داشت: در پی افزایش وقوع سرقت خودرو در سطح شهر تبریز، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با تشکیل چند اکیپ عملیاتی و انجام تحقیقات گسترده، مأموران با استفاده از شیوه‌های پلیسی 5 سارق حرفه‌ای را شناسایی و دستگیر کردند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه سارقان به‌صورت باندی و گروهی عمل می‌کردند، تصریح کرد: سارقان دستگیر شده در بازجویی‌های تکمیلی و مواجهه با ادله پلیس، به 8 فقره سرقت خودروی پراید و یک فقره سرقت خودروی سمند در شهرستان تبریز اعتراف کردند.

سرهنگ عباس زاده با اشاره به دستگیری دو نفر مال‌خر در این رابطه افزود: سارقان به همراه مال‌خران پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی در آسیب شناسی جرم صورت گرفته توسط سارقان دستگیر شده، اعتیاد شدید به مواد مخدر صنعتی و وجود مالخر را عامل اصلی سرقت‌ها دانست و تاکید کرد: شهروندان به هشدارها و توصیه‌های پلیس در مورد پیشگیری از سرقت توجه کرده و در صورت برخورد با موارد مشکوک با شماره‌های 110 و 197 به پلیس اطلاع دهند.

پارچه‌های یک میلیاردی قاچاق در شبستر

سرهنگ فریدون حیدری گفت: به دنبال مبارزه جدی و بی امان با پدیده شوم قاچاق و حمایت از تولیدکنندگان داخلی کشور در سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل"، طرح‌های مختلف انتظامی و اجتماعی در این شهرستان به مرحله اجرا گذاشته شد.

وی افزود: در این راستا ماموران فرماندهی انتظامی بخش "صوفیان" حین کنترل و بازرسی خودروهای عبوری به یکدستگاه کامیونت ایسوزو مشکوک شدند و دربازرسی از آن 183 طاقه پارچه خارجی کشف کردند.

سرهنگ حیدری با بیان اینکه، کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای مکشوفه را یک میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف انواع کالای قاچاق در هریس

سرهنگ ستار داداشی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران انتظامی شهرستان هریس موفق به شناسایی و کشف انواع کالای قاچاق شدند.

وی افزود: مأموران با اجرای این طرح‌ها و انجام اقدامات پلیسی، انواع کالاهای قاچاق از قبیل 41 حلقه لاستیک خودروی خارجی، سه دستگاه تلویزیون، یک دستگاه ماشین لباسشویی، 81 جفت کفش خارجی و 7000 نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 276 میلیون ریال را کشف و چهار نفر متهم را در این رابطه دستگیر کردند و با تشکیل پرونده به مقام قضائی تحویل دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان هریس با بیان اینکه پدیده قاچاق به اقتصاد کشور ضربه می‌زند، خاطرنشان کرد: پلیس با تمام توان و جدیت همواره آماده است با قاچاقیان و اخلال‌گران نظم و امنیت اقتصادی مقابله کند و با همکاری مردم بتواند این پدیده را به حداقل رسانده و آن را به صورت ریشه‌ای برطرف کند.

محموله لوازم خانگی قاچاق 6 میلیاردی در مرند

سرهنگ کاظم دهقانی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان "مرند" با به‌دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر ورود و دپوی لوازم خانگی قاچاق، بررسی موضوع به صورت ویژه را در دستور کار خود قراردادند.

وی با بیان اینکه ماموران دو دستگاه خودرو خاور و تریلی را در این زمینه توقیف کردند، افزود: در بازرسی از این خودروها انواع لوازم خانگی قاچاق از جمله اتو بخاری، آبمیوه‌گیری، چرخ گوشت، چای ساز، سرخ کن و...کشف شد.

این مقام انتظامی ارزش ریالی کالای قاچاق را 6 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: سه نفر قاچاقچی در این زمینه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی مرند در پایان خاطرنشان کرد: برخورد با قاچاقچیان کالا و برهم زنندگان نظم اقتصادی جامعه در سال جاری، اولویت کاری نیروی انتظامی است و پلیس اجازه چنین کاری را به سودجویان نخواهد داد.

کشف لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق میلیونی در ملکان

سرهنگ سهراب شفقی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر حمل لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز قاچاق، شناسایی و کشف آن در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران یگان امداد با انجام اقدامات فنی پلیسی، یک دستگاه خودرو پژو 405 حامل با قاچاق را مشاهده و آن را متوقف کردند.

سرهنگ شفقی افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو بیش از 480 قلم انواع لوازم آرایشی و بهداشتی به ارزش 250 میلیون ریال را کشف و 2 نفر متهم را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ملکان در پایان گفت: متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

توقیف خودروی "پژوپارس" با بیش از 17 میلیون ریال خلافی در عجب شیر

سرهنگ رحمان عبدی اظهار داشت: مأموران پلیس راهور شهرستان عجب شیر در اجرای طرح انضباط اجتماعی، برخورد با رانندگان متخلف و کنترل خودروهای عبوری در سطح شهر با انجام گشت ترافیکی یک دستگاه خودرو پژو پارس را به علت عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توقیف کردند.

وی گفت: در استعلام انجام گرفته از سوابق خودروی توقیفی، مشخص شد این خودرو دارای 17 میلیون و 950 هزارریال خلافی و جریمه پرداخت نشده است که جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ انتقال داده شد.

سرهنگ عبدی اظهار داشت: بیشترین تخلفات صورت گرفته توسط این خودرو توقف دوبله، نبستن کمربندایمنی و استفاده از تلفن همراه و عدم توجه به هشدار پلیس است.

فرمانده انتظامی شهرستان عجب شیر با اشاره به اینکه براساس ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی از تردد خودروهای متخلف با خلافی بیش از 10 میلیون ریال جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف می‌شوند گفت: برخورد با رانندگان خودروهایی که در سطح شهر با ایجاد آلودگی صوتی، سرعت غیر مجاز، حرکات نمایشی غیر متعارف، تخلفات حادثه ساز و عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باعث آزار و اذیت شوند در دستور کار قرار دارد.

تسنیم

برچسب ها:
سارقان خودرو
نظر بینندگان
!
!
!