سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
حمایت از نماگرها با فرمان خودرویی‌ها
۱۴:۵۷ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
persiakhodro2

حمایت از نماگرها با فرمان خودرویی‌ها

پرشین خودرو: معامله‌گران بازار سهام امروز نظاره‌گر بازاری متعادل و کم نوسان بود که همزمان با واگذاری صف خرید خودرویی‌ها به نظر می‌رسید، خود را آماده بازگشایی نماد معاملاتی دو بانک تجارت و صادرات در روز آینده کرده است.

به گزارش پرشین خودرو، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس در پایان معاملات امروز سه‌شنبه 12 بهمن 1395، با افزایش 14 واحدی روی رقم 77 هزار و 975 واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش 30 واحدی عدد 15 هزار و 739 واحد را تجربه کرد. امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با افزایش 98 واحدی به عدد 85 هزار و 554 واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 36 واحدی به رقم 55 هزار و 246 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 116 واحدی عدد 166 هزار و 513 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز امروز بدون افزایش چندانی روی عدد 580 واحد متوقف شد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سایپا با 53 واحد،‌ بانک ملت با 37 واحد و پارس خودرو با 18 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با 25 واحد،‌ لابراتوار داروسازی دکتر عبیدی با 13 واحد و ارتباطات سیار ایران با 12 واحد کاهش،‌ بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 258 میلیارد تومان بالغ شد در حالی که در بازار نقد این بورس نیز ارزش معاملات از 244 میلیارد تومان فراتر رفت که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 758 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 89 هزار و 847 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه پاسارگاد و حق تقدم خرید سهام آن،‌حق تقدم خرید سهام اعتباری ملل،‌ نساجی بروجرد، نئوپان 22 بهمن، مجتمع معادن مس تکنار از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های گرانیت بهسرام، اوراق مشارکت میدکو، اوراق مشارکت گل‌گهر، گواهی سپرده عام بانک گردشگری و فولاد آلیاژی یزد متوقف شدند.

امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی اختصاص دارد اندکی بیش از 61 میلیون سهم بیمه ملت به ارزش کمتر از 12 میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد. 28.5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری سایپا نیز به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان به طور بلوکی میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.

اندکی بیش از 26 میلیون سهم صنایع اذراب به ارزش کمتر از 10 میلیارد تومان کد به کد شد در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان نیز بیش از 20 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 12.5 میلیون سهم زامیاد اما به ارزش بیش از یک میلیارد تومان میان حقوقی‌های این سهم منتقل شد.

در بانک سینا نیز 11 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین در تراکتورسازی ایران 10 میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان و همچنین در گسترش صنایع آذراب 8 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.

در معدنی املاح ایران اما اندکی بیش از 7 میلیون سهم به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان کد به کد شد. 6 میلیون سهم گروه صنعتی پاکشو نیز به ارزش بیش از 9.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامداران عمده تجمیع شد.

، امروز بورس تهران شاهد معاملات ی متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی همزمان با لزوم اصلاح قیمتی کوتاه مدت بود بازاری که همزمان در گروه خودرویی‌ها شاهد واگذاری صف‌های خرید و عرضه حقوقی‌ها با هدف متعادل شدن معاملات نیز مواجه شد، در این بین برخی معامله‌گران سهام معتقدند که نهاد ناظر و حقوقی‌ها در تکاپوی بازارگردانی سهام و حمایت از شاخص‌های هستند، اینکه در آستانه بازگشایی نماد معاملاتی بانک تجارت (احتمالا فردا) و گشایش نماد معاملاتی بانک صادرات در هفته آینده علاقه برای مدیریت بازار با رشد قیمت‌‌ها در گروه خودرویی‌ها افزایش یافته است.

در این بین گروه ایران خودرو اگرچه از عرضه‌های آبشاری سرمایه‌گذاری سمند نجات یافته، اما برعهده گرفتن بازارگردانی این سهم از سوی شرکت نگار نصر سهم به عنوان یکی از سهامداران عمده این سهم خیال سهامداران را از بابت عرضه سهام از سوی سایر حقوقی‌های این نماد از جمله گروه صنعتی رنا راحت نکرده است.

امروز در نماد بانک ملت نیز با تداوم اقبال خریداران حقیقی و حقوقی روند معاملات متعادل این سهم در دامنه نوسان مثبت قیمتی دنبال شد. در بیمه ملت نیز امروز بلوک بیش از 61 میلیون سهمی این شرکت زیر قیمت 200 تومان میان دو کد حقوقی جابجا شد.

همچنین در آتیه‌داده پرداز نیز امروز با انتشار پیشنهاد هیات مدیره این شرکت برای افزایش سرمایه 200 درصدی از محل سود انباشته قیمت پایانی این سهم در مثبت کامل و در روندی متعادل در پایان معاملات امروز به کار خود پایان داد.

امروز بازار سهام بازاری متعادل و به نسبت کم حجم بود که فارغ از معاملات سهام در گروه خودرویی‌ها شاهد اصلاح قیمتی در کل معاملات بازار سهام بود

فارس

برچسب ها:
بورسخودرو
نظر بینندگان
!
!
!