یكشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۱:۳۰ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
چرا خودروها گران‌تر می‌شوند؟
۲۱:۳۰ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۴
گرندکس

چرا خودروها گران‌تر می‌شوند؟

پرشین خودرو: یکی از مهم‌ترین ملاک‌های فروش خودروها قیمت نهایی آنها است و افراد بر اساس قیمت به سراغ یک برند خاص می‌روند و سپس گزینه‌هایی که آن برند ارائه می‌دهد را بررسی می‌کنند.

به گزارش پرشین خودرو، خودرو سازان هم برای اینکه بتوانند خودروهای خود را با قیمت بیشتری بفروشند از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. خودرو‌سازان هر سال تلاش می‌کنند که افزایش قیمت‌های خود را به نوعی توجیه کنند و در گذر زمان همواره به دنبال افزایش قیمت هستند، در واقع افزایشی که در نتیجه ارائه گزینه‌های جدید اتفاق می‌افتد باعث می‌شود یک خودرو حاشیه سود منطقی داشته باشد اما برخی افزایش قیمت‌ها را نمی‌توان به مشتری‌ها نشان داد و ممکن است آنها دلیل افزایش قیمت خودرو را منطقی ندانند.

افراد همواره به دنبال خودروهایی امن و راحت هستند که با بودجه‌ای که دراختیارشان است همخوانی داشته باشد. برخی خودروهایی که در گذشته با قیمت نسبتا مناسبی عرضه می‌شده‌اند مانند گلف GTI امروزه قیمتی که برای مدل‌های جدیدش در نظر گرفته شده است بسیار زیادتر از مدل‌های گذشته است هر چند فولکس واگن نسخه‌های ارزان قیمت این خودرو را هم به‌فروش می‌رساند.

بیش از نیمی از شرکت‌ها از مواردی استفاده می‌کنند که باعث می‌شود شما از خرید یک خودرو صرف‌نظر کنید که می‌توان به استفاده از رینگ استیل، نمایشگرهای کوچکی که اطلاعاتی را از وضعیت خودرو در اختیار شما قرار می‌دهند و چراغ‌های جلوی زشت و همچنین عایق‌های ضعیف صدا اشاره کرد.

چرا‌که این موارد نکات منفی هستند که برای افرادی که به کیفیت خودرو اهمیت می‌دهند قابل قبول نیست اما باعث می‌شود قیمت خودرو کاهش ملموس داشته باشد و مورد توجه مشتریانی قرار بگیرد که به قیمت نهایی خودرو اهمیت می‌دهند و در واقع این موارد یک راه برای پایین نگه داشتن قیمت خودروها است. امنیت یکی از گزینه‌هایی است که در برخی کشورها مانند هند که خودروها ایمنی بسیار پایین دارند و از کیسه‌های هوا و سیستم‌های حفاظتی در برابر تصادف استفاده نمی‌کنند باعث کاهش قیمت خودرو می‌شود که به قدرت خرید مشتریانشان نزدیک باشد.

این سیاست‌ها در راستای حفظ قیمت پایین در خودروها اعمال می‌شوند که نیمی از شرکت‌ها از این روش استفاده می‌کنند عموما در کشورهای در حال توسعه دیده می‌شوند. در بازارهای پیشرفته‌تر هم که قیمت پایه خودروها از 20 هزار دلار شروع می‌شود سیستم‌های پیشرفته مانند هشدار دهنده خروج از خط، سیستم ترمز خودکار وجود ندارند. در واقع این فناوری‌ها برای حفظ جان انسان‌ها حضورشان تایید شده همچنین بر استفاده از آنها تاکید شده است.

در این دامنه از قیمت کمتر خودرویی را می‌توان یافت که به چنین تجهیزاتی مجهز شده باشد و قیمتی کمتر از 20 هزار دلار داشته باشد. به نظر می‌رسد در سال 2018 خودروهای پر‌هیجانی در راه خواهند بود اما ممکن است همواره به این موضوع فکر کنید که اختصاص دادن یک سوم درآمد سالانه خود به خودرو که همواره استهلاک دارد فکر چندان هوشمندانه‌ای نخواهد بود. عاقلانه ترین کار این است که تنها 10 تا 15 درصد از درآمد خودرا به خرید خودروی جدید اختصاص دهید و اقساطش را در چهار سال باز پرداخت کنید.

برای مثال اگر در سال 50 هزار دلار حقوق دریافت می‌کنید خودروهای 25 تا 30 هزار دلاری برای شما مناسب خواهند بود که در این دامنه نسخه‌های جدید از خودروهایی مانند هوندا سیویک ، فورد فوکوس، مزدا3 و فولکس واگن گلف گزینه‌های موجود هستند. این خودروها در دسته خودروهای اقتصادی قرار می‌گیرند که موتورهایی پر سر و صدا و امکاناتی محدوددارند و به نظر می‌رسد برای داشتن خودرویی که ارزش واقعی بیشتری داشته باشد باید بیشتر هزینه کرد. برخی افراد هم برای خرید خودرویی که امکانات مناسبی داشته باشند به سراغ وام‌ها می‌روند.

حقیقت تلخ این است که برای داشتن خودرویی مناسب باید بسیار بیشتر از اینها هزینه کرد و قدرت خرید خودرو کاهش و قیمت خودروها افزایش پیدا کرده است. این افزایش قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین عوامل عبارتند از افزایش قیمت استیل و سایرفلزات، قوانین و مقررات سختگیرانه درباره مصرف بهینه سوخت و آلایندگی که باعث افزایش قیمت طراحی موتورهای جدید شده و همچنین استانداردهای ایمنی در خودروها بر قیمت خودروها افزوده است.

در کنار هزینه اولیه در خودروها در برخی کشورها از جمله انگلستان 16 درصد هزینه بیمه خودروها افزایش یافته است. تورم هم یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند روی قیمت خودروها اثر گذار باشد اما در بسیاری از کشورهای پیشرفته نقش این عامل کمتر است. در رابطه با برخی خودرو سازان آنها سالانه حدود 5 هزار دلار افزایش قیمت را مشاهده می‌کنند.

دنیای ماشین

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
بازار خودرو
نظر بینندگان
!
!
!