سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
برگزاری هشتمین دور نمایشگاه خودرو یزد
۱۴:۱۱ | ۱۳۹۰/۰۷/۱۳
persiakhodro2

برگزاری هشتمین دور نمایشگاه خودرو یزد

پرشین خودرو: هشتمین دور از نمایشگاه خودرو یزد روز دوشنبه 11 مهر گشایش یافت و تا 15 ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر ساله این نمایشگاه با مشکلات زیادی نظیر اطلاع رسانی ضعیف، ‌‌‌نبود فضای مناسب برای برگزاری و همچنین حضور کمرنگ خودروسازان برگزار می‌شود.

امسال هم این نمایشگاه خالی از این ایرادات نیست و علاوه بر اینکه فضای نامناسب از لحاظ موقعیت و ابعاد به این نمایشگاه اختصاص داده شده است تنها شاهد حضور تعداد انگشت شماری از خودروسازان که در این نمایشگاه نیز هستیم. اکثرا به واسطه نماینده های خود در شهر یزد در این نمایشگاه حضور یافته اند، اما در بین این خودروسازان جای خالی ایران خودرو، ‌‌‌گروه خودروسازی بهمن، ‌‌‌سناباد خودرو توس و واردکننده ها به شدت محسوس است. در واقع می‌توان گفت این نمایشگاه تنها با حضور خودروسازان کرمانی رونق پیدا کرده است.

مطمئنا در این سوله کوچک که به عنوان محل گردهمایی این چند خودروساز انتخاب شده جذاب ترین غرفه به خودروسازی راین مربط می‌شود. بالاخره این شرکت بعد سال ها تولید دو خودرو آوانته و ورنا قصد ایجاد تحولاتی در محصولات و خط تولید دارد.

با ورود با سالن نمایشگاه اولین چیزی که نطر شما را جلب می‌کند غرفه بزرگی است که شروع یک رابطه تجاری بین راین و گریت‌وال چین را نوید می‌دهد. راین در اولین حضور نمایشگاهی خود با محصولات گریت‌وال دست روی سه مدل از این شرکت گذاشته تا مقتدرانه وارد بازار شود. وجود یک مدل سدان، ‌‌‌یک مدل هاچ بک و یک SUV در غرفه راین خیز این شرکت برای رقابتی سخت را نشان می‌دهد.

رامک خودرو تنها واردکننده خودروهای سواری است که در این نمایشگاه حضور یافته است. البته سه محصولی که قبلا هم با آن آشنایی داشتیم تنها محصولات موجود در غرفه این شرکت بودند، هرچند که مدیر روابط عمومی این شرکت از ارائه محصولاتی جدید در نمایشگاه خودرو تبریز خبرداد.

شرکت صباباتری با ارائه خودرو هیبریدی آپادانا که توسط تیمی 12 نفره از دانشجویان برق و مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان ساخته شده بود در نمایشگاه حضور پیدا کرده است. این خودرو در هر 100 کیلومتر تنها یک لیتر می سوزاند و به زودی در مسابقات Shell فرانسه حضور پیدا خواهد کرد. برای تجاری سازی تکنولوژی این خودرو مذاکراتی با ایران خودرو در حال انجام است.

در این نمایشگاه مدیران خودرو با هر سه محصول خود، ‌‌‌کرمان موتور با لیفان 520i و 620 و سایپا با 132، ‌‌‌111 و تیبا حضور پیدا کرده اند. تجاری سازها نیز در چندان حضور پر رنگی از خود نشان ندادند. در غیاب آریا دیزل، ‌‌‌ایران خودرو دیزل و ... و شرکت سپهر دیزل با محصولات سنگین هیوندای در این نمایشگاه حضور یافت که در کنار آن تنها محصولات اسکانیا برای رقابت به چشم می‌خورد.

در سمت دیگر نمایشگاه قطعه سازان حضور پیدا کرده اند. در این میان باتری سازی اسان ترکیه برای حضور در ایران نمایندگی دریافت کرده است. شرکت ارائه سیستم های هوشمند خودرو نیز با تکنولوژی های کلاچ اتوماتیک، ‌‌‌قفل پارکینگ هوشمند، ‌‌‌مسیر یاب و ردیاب بازدید خوبی را به خود اختصاص داده است.

هر چند خودروسازان اندکی در این نمایشگاه حضور داشتند اما حضور خودروسازی راین به محصولات جدید و متنوع توانسته جذابیت خاصی به این نمایشگاه ببخشد و آن را نسبت به سالهای گذشته اندکی متمایز کند.

پیش از این شرکت‌هایی نظیر پرشیا خودرو در این نمایشگاه شرکت می‌کردند و عدم حضور چنین شرکت‌هایی و کاهش فضای اختصاص داده شده به خودروها ضعف موجود در این نمایشگاه را نشان می دهد.

نمایشگاه خودرو یزد تا جمعه 15 مهر ماه ادامه خواهد یافت.

نظر بینندگان
!
!
!