سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
3 خط مترو باقی مانده تهران به پیشرفت 90 درصدی رسید
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
اجاره خودرو

3 خط مترو باقی مانده تهران به پیشرفت 90 درصدی رسید

پرشین خودرو: شهردار تهران : خسارت های جانی بحران آلودگی هوا در روز بیشتر از خسارت جانی است که در حادثه پلاسکو شاهد بودیم، اما این یک حادثه نیست که همه به آن توجه کنیم بلکه یک خسارت آرام است.

به گزارش  پرشین خودرو،  محمد باقر قالیباف امروز در سخنانی در آئین افتتاحیه ایستگاه مترو هروی از خط سه مترو تهران با تبریک دهه مبارک فجر ابراز داشت: این ملت، مجاهدان و شهدای انقلاب به رهبری حضرت امام (ره) که هرگز کلامی جز برای ادای حق نگفت و گامی جز در راه خدا برنداشت، این افتخار را آفریدند و بعد از هزاران سال ملت را از زیر سلطه استبداد و استعمار خارج کردند تا استقلال، آزادی و اقتدار را به این مردم هدیه کنند.
وی ادامه داد: شاه بیت همه حرکت های ما در انقلاب اسلامی همان چند نکته ای است که در گفتمان حضرت امام (ره) شاهد هستیم. اگر به اهداف، آرمان ها و شعار های انقلاب اسلامی نگاه کنیم به روح اسلامی و انسانی توجه دارد، همانطور که همیشه روحیه اسلامی و انسانی در جامعه مورد توجه بوده است.
وی با تاکید بر اینکه برآیند انقلاب اسلامی برای این است که زندگی افراد در سایه نظام اسلامی باشد، گفت: مجموعه برنامه ریزان و مدیران با کمک مردم باید آسایش و رفاه جامعه را در حوزه مادی و رستگاری معنوی و سعادت را محقق کنند تا شرایط بندگی برای خدا فراهم شود. این همه اهدافی است که ما برای انقلاب اسلامی و ماموریتی است که برای نظام اسلامی قائلیم.
شهردار پایتخت ادامه داد: اگر ما قادر نباشیم در این مسیر حرکت و آن را محقق کنیم نتوانسته ایم به وظیفه و ماموریت اصلی خود و آرمان ها و اهدافی که هدف گذاری کرده ایم برسیم و موفق نبوده ایم. البته مردم ما بسیار فهیم، منصف و عادل هستند و با درک مشکلات، عقلانی به موضوعات نگاه می کند. آنها متوجه دشمنی های دشمنان انقلاب اسلامی هم هستند.
وی تاکید کرد: وقتی آمریکایی ها در اجرای برنامه ای خود در داخل کشور و منطقه ناموفق می شوند و این عدم موفقیت را از انقلاب اسلامی می دانند، طبیعتا سختی هایی را بر ما تحمیل می کنند و مردم ما به درستی این را درک می کنند و همه نشان دادند که در شرایط سخت پای انقلاب و نظام ایستاده اند.
قالیباف گفت: ملت ما هیچ گاه فرهنگ جهاد و شهادت و ایثارگری را در دوران دفاع مقدس و سختی های عرصه اقتصادی و تهاجم فرهنگی فراموش نکرده است. خیلی ها می گفتند این روحیه تنها برای دهه اول انقلاب است، اما در دهه چهارم انقلاب وقتی می بینیم کشور نیازمند مجاهدت است، می بینیم شهدای مدافع حرم برای دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالمان و امنیت کشور به میدان می روند و نسل جوانان امروز چگونه همان فرهنگ جهاد و شهادت و ایثار را دارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در حادثه پلاسکو دیدید چگونه جوانان آتش نشان برای خدمت به مردم و تلاش برای حفظ جان مردم، از خودشان رشادت نشان دادند و آگاهانه جانشان را برای نجات شهروندان در آن ساختمان گذاشتند. در 10 شب که آنجا بودم همه دوران دفاع مقدس در ذهن دوباره مرور شد؛ از همان شب اول خانواده هایی بودند که هرگز از روی قضاوت های زود، نمی شد باور کرد حضور بیابند. گاهی فکر می کنیم اگر ظاهر ما اسلامی تر باشد اعتقاد ما بیشتر است، این در حالی است که ارتباط با خدا، معنویت، باور داشتن به مردم، نظام و انقلاب تنها با قضاوت ظاهری افراد نیست.
شهردار تهران با بیان اینکه در این شب ها خانواده هایی را دیدیم که هرآنچه در توان داشتند به آنجا آورده بودند، تاکید کرد: هرچه از آنها خواهش می کردیم اینجا به چیزی نیازی نیست، اما می گفتند ما آرام نیستیم. از امکانات، تجهیزات گرفته تا غذا و دارو را آورده بودند. در شب های سرد زیر باران و برف تا صبح می ایستادند تا به افرادی که زحمت کشیده بودند خدمت کنند.
وی افزود: مردم ما مشکلات و فشار دشمن را هم درک می کنند اما در جایی ممکن است از دست ما مسئولان ناراحت باشند که گاهی به خاطر ضعف کارها، کم کاری، تنبلی و وادادگی خود ما در کار، آن طوری که زیبنده این مردم است تلاش و کار و فعالیت و تدبیر نکنیم و اگر این ضعف خودمان را به حساب دشمن بگذاریم، اینجا دیگر مردم ما را نمی بخشند.
شهردار تهران با تاکید بر اینکه همان روحیات دهه اول انقلاب امروز در جوانان و جامعه ما وجود دارد، گفت: باید تلاش کنیم که بتوانیم در سایه نظام اسلامی آسایش، رفاه، رستگاری و سعادت را برای آخرت شهروندانمان فراهم کنیم تا شرایط بندگی خدا در این شهر برای مردم مهیا شود. توقع امام(ره) و شهدا و خواسته مقام معظم رهبری هم از همه ما این است که تلاش کنیم با محبت و همدلی برای این مردم عزیز گام برداریم.
قالیباف با اشاره به بحران محیط زیست در آّب، خاک و هوا تصریح کرد: در شهر تهران یکی از چالش های جدی ما همین چالش محیط زیست و آلودگی هواست. این بحران هر روز از ما تلفات می گیرد. چه بسا خسارت های جانی این بحران در روز بیشتر از خسارت جانی است که در حادثه پلاسکو شاهد بودیم، اما این یک حادثه نیست که همه به آن توجه کنیم بلکه یک خسارت آرام است.
شهردار پایتخت گفت: اگر موضوع حمل و نقل عمومی با همه مشکلات در زمینه حمایت و پشتیبانی در اولویت قرار گرفته ولحظه ای از آن درنگ نمی کنیم به این دلیل است که معقتدیم راه مقابله با آلودگی هوا توسعه حمل و نقل عمومی با تاکید بر توسعه مترو است و بعد از آن باید اقدامات سلبی انجام شود.
وی ادامه داد: آلودگی هوا در شهر تهران قابل حل است. می توانیم در شهر تهران به شرایط استاندارد برگردیم، این کار به زمان بسیار طولانی هم نیاز ندارد بلکه در یک دوره زمانی شش ساله در دسترس همه ما قرار دارد.
قالیباف اظهارکرد: ما و همکاران مان در مجموعه مدیریت شهری مصمم هستیم . به طوری که هم اکنون در حال اتمام ساخت 100 کیلومتر هستیم و این خطوط مترو جدید در ماه های پیش رو تمام خواهد شد تا مردم از آن استفاده کنند و این کار در تاریخ کارهای عمرانی تا صد ها سال باقی خواهد ماند.
وی با تاکید بر اینکه اگر به دنبال رفاه و آسایش شهر هستیم باید قبل از اقدامات سلبی، اقدامات ایجابی انجام دهیم، افزود: همه عزیزانی که شبانه روز زیر زمین تلاش می کنند و همه افرادی که با وجود سختی ها امکان مالی این کار را فراهم می کنند، مصمم هستند تا این مهم به انجام برسد و هرگز دست از این کار بر نمی داریم چون معتقدیم این راه نجات ما و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است.
شهردار پایتخت خاطرنشان کرد: همه ایستگاه های خط 3 تا قبل از پایان سالجاری به اتمام می رسد. در کنار آن یکی از زیباترین، بهترین و بزرگترین ایستگاه های شهر با مساحت 45 هزار متر مربع در میدان حضرت ولی عصر (عج) افتتاح می شود که در این مکان خط 3 و 6 مترو با هم تقاطع دارد و یک پلازای بزرگ شهری در زیر میدان افتتاح خواهد شد.
قالیباف گفت : امیدواریم همچنین بتوانیم به تدریج افتتاحیه خط هفت، شش و خط فرودگاه حضرت امام (ره) را با تلاش های شبانه روزی در اسفند پیش رو شروع کنیم. بعد از احداث ایستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی و فنی با کار خوبی که در حوزه واگن سازی انجام داده ایم، در سال آینده عمده فشار و امکانات مالی خودمان را در تولید بیشتر واگن و قطار بگذاریم تا شرمنده مردم نباشیم که در بعضی خطوط 15 دقیقه منتظر قطار باشند.
وی تصریح کرد: برنامه ریزی، امکانات و تجهیزات فنی ما این امکان را برای ما فراهم می کند که بتوانیم در همه ایستگاه های خودمان هر دو و نیم دقیقه یک قطار داشته باشیم تا دیگر فشار جمعیت را نداشته باشیم و کسی میل نداشته باشد با ماشین شخصی وارد شهر شود چرا که از قطار ایمن، راحت و بدون فشار با قیمت مناسب استفاده خواهد کرد.
قالیباف گفت : این همان راهی است که می توانیم رسالت مان را به امام(ره)، شهدا و مردم ادا کنیم. ما رضایت مردم را نشانه ای از رضایت الهی می دانیم و خدمت به مردم را همان معامله با خداوند می دانیم، طبیعتا اجر و ثواب آن را نیز از خداوند می خواهیم.

3 خط مترو باقی مانده تهران به پیشرفت 90 درصدی رسید

شهردارتهران گفت : بر اساس قولی که به مردم دادیم هر ماه یک ایستگاه مترو را در شهر تهران افتتاح می کنیم.
محمد باقر قالیباف ظهر امروز در حاشیه افتتاح ایستگاه مترو هروی از خط سه مترو تهران در سخنانی در جمع خبرنگاران افزود: در اسفند امسال نیز ایستگاه میدان ولی عصر(عج) به بهره برداری می رسد که یکی از استثنایی ترین ایستگاه ها از نظر زیبایی و بزرگی است و یک پلازای بزرگ شهری به شمار می رود؛ امیدواریم این ایستگاه به زیبایی های بیشتری در میدان ولی عصر (عج) تبدیل شود و مردم به خوبی از آن استفاده کنند.
وی همچنین از افتتاح ایستگاه شهید محلاتی در اسفند امسال خبر داد.
شهردار تهران با بیان اینکه آلودگی هوا جزو بحران های دائم است و در اولویت حل مشکلات تهران قرار دارد، گفت: ما طرح خود برای آلودگی هوا را به دوستان در دولت ارایه دادیم، دوستان ما این طرح را پذیرفتند و در بحث های کارشناسی هم قبول کردند که اثرگذار خواهد بود اما دولت مسئولیت اجرای آن را بر عهده گرفت؛طبیعتا ما نیز هر همکاری که لازم باشد انجام می دهیم اما برای مشاهده آثار این طرح دولت باید توضیح دهد.
قالیباف افزود: آلودگی هوا تنها در شهر تهران وجود ندارد بلکه درکلانشهرهای اهواز، مشهد، اراک و ... این مشکلات به چشم می خورد، با این وجود ما فکر کردیم در شهر تهران شاید شهرداری با کمک بقیه بتواند باری از دوش دولت بردارد.
وی اضافه کرد: با وجود آنکه حمایت لازم در توسعه حمل و نقل عمومی از ما صورت نمی گیرد اما این مساله را در اولویت قرار داده ایم؛ بر این اساس امیدواریم در ماه های آینده بتوانیم این سه خط باقی مانده را به اتمام برسانیم.
شهردار تهران با اشاره به پیشرفت وضعیت خط متروی فرودگاه امام خمینی (ره) ابراز داشت: خط متروی فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) در مرحله بالای 88 درصد پیشرفت قرار دارد. همچنین خط هفت نیز در مرحله حدود 90 درصد و خط شش مترو تهران نیز در پیشرفت 88 درصدی قرار دارد و تا 4 ماه آینده این 100 کیلومتر مترو به طور کامل وارد مدار خواهد شد.
قالیباف افزود: با سرمایه گذاری که در حوزه واگن سازی انجام داده ایم، پس از افتتاح ایستگاه ها و خطوط مترو، تولید واگن را در اولویت قرار خواهیم داد تا سرفاصله حرکت قطارها را در تمامی خطوط و ایستگاه ها به زیر سه دقیقه کاهش دهیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره نتایج جلسه خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه، تاکید کرد: جلسه ای که با دکتر نوبخت داشتیم و ایشان قول های مساعد خوبی دادند، همکاران من نیز در حال پیگیری هستند که امیدواریم به نتیجه مثبت برسد.
شهردار تهران در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نظرتان درخصوص عذرخواهی از مردم چیست ؟ گفت: موضوع پلاسکو ابعاد مختلفی دارد که فردا فرصت مناسبی است تا در شورای اسلامی شهر تهران در یک جلسه بررسی شود، البته درخواست من این بود که این جلسه حتما علنی باشد که همه خبرنگاران حضور داشته باشند و به صورت مفصل درباره پلاسکو صحبت شود.
قالیباف درباره سرنوشت لایحه مدیریت یکپارچه شهری نیز تاکید کرد: در خصوص این موضوع در حال پیگیری هستیم اما من فکر می کنم مدیریت یکپارچه شهری یک ضرورت اجتناب ناپذیر در کل کشور است.

واحد مرکزی خبر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایستگاهمترو
نظر بینندگان
!
!
!