شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
توقیف 400خودرو بی‌پلاك و پلاك مخدوش
۱۷:۱۲ | ۱۳۹۰/۰۷/۱۳

توقیف 400خودرو بی‌پلاك و پلاك مخدوش

پرشین خودرو: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف بیش از 400 دستگاه خودروی متخلف در طرح تشدید برخورد با خودروهای فاقد پلاك و پلاك مخدوشی خبر داد

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی گفت: در عین حال بیش از 500 دستگاه خودرو در طرح ضربتی برخورد با لایی‌كش‌ها و بیش از 350 دستگاه كامیون نیز در طرح ضربتی برخورد با تخلفات خودروهای سنگین توقیف شده است.

رحیمی روز چهارشنبه با اشاره به اینكه برابر اعلام قبلی طرح تشدید برخورد با خودروهای فاقد پلاك از چند روز گذشته در تهران آغاز شده است گفت: در این اساس با 43 دستگاه خودروی پلاك مخدوشی، 225 دستگاه پلاك ناخوانا، شش دستگاه پلاك غیرمجاز و گذرموقت منقضی شده، 128 دستگاه خودروی فاقد پلاك و یا انتقال دهنده پلاك به پشت شیشه و دو دستگاه خودرویی كه پلاك خود را دستكاری كرده بودند برخورد شده است.

وی با اشاره به اینكه این خودروها بین 13 تا 20 هزار تومان اعمال قانون شدند گفت: در عین حال پس از انتقال این خودروها به پاركینگ تعدادی از رانندگان متخلف براساس قانون به دادسرای راهور معرفی شدند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به شناسایی نمایندگی‌های متخلفی كه نسبت به تحویل بدون پلاك خودرو به مالكان اقدام كرده‌اند تصریح كرد: اقدامات حقوقی برای برخورد با این نمایندگی‌ها در تهران در دست انجام است و بزودی این نمایندگی‌ها با حكم قضایی پلمپ می‌شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح برخورد با تخلفات شبانه در تهران گفت: در راستای اجرای این طرح از نهم مهرماه سال جاری تاكنون بیش از 350 دستگاه كامیون متخلف توقیف و حدود دو هزار دستگاه كامیون متخلف كه اكثرا در شب‌ها تخلف داشتند اعمال قانون شدند.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اجرای طرح ضربتی برخورد با لایی‌كش‌ها در تهران گفت: با اجرای طرح ضربتی برخورد با خودروهای لایی‌كش بیش از 500 دستگاه خودرو به دلیل سرعت، سبقت، حركات مارپیچ و حركات نمایشی توقیف و حدود پنج هزار دستگاه نیز در این طرح اعمال قانون شدند.

وی با تاكید بر اینكه تهران شهر قانونمندی است گفت: قطعا پلیس با تخلفات رانندگان متخلف كه امنیت معابر پایتخت را به خطر بیندازند به شدت برخورد می‌كند و در این خصوص هیچ گونه اغماضی نخواهیم داشت.

رییس پلیس راهور تهران در خاتمه تصریح كرد: اجرای تمامی این طرح‌ها با تقویت صورت گرفته همچنان ادامه می‌یابد.

نظر بینندگان
!
!
!