دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان ، خرداد ماه افتتاح می شود
۱۶:۴۳ | ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
اجاره خودرو

کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان ، خرداد ماه افتتاح می شود

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول گفت: بازسازی کامل کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان پس از 36 سال ؛ خرداد 96 در سالروز آزادسازی خرمشهر بهره برداری خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، عیسی اسحاقی در جلسه شورای مدیران شرکت نفت ایرانول آبادان که در نهمین روز از دهه مبارک فجر برگزارشد، گفت: فاز اول بازسازی کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان پس از 35 سال در سوم خرداد امسال آغاز و فاز دوم و بازسازی کامل در سوم خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد و تولید انواع روانکار ،روغن دریایی ، موتوری، دیزلی، صنعتی و ... انجام می شود.

وی تصریح کرد : با توجه به تعطیلی تولید روغن در آبادان به دلیل جنگ تحمیلی در سال 59 و تخریب آن از سال گذشته برنامه بازسازی پالایشگاه آغاز شد.
وی کاهش خام فروشی، ارزش افزوده بیشتر ، پایگاه مناسب برای صادرات و انبار مناسب و کاهش قیمت تمام شده محصولات به دلیل منطقه آزاد بودن را از مهم ترین مزایای این کار دانست.

وی همچنین از موافقت هیئت مدیره شرکت نفت ایرانول برای تولید روغن گروه 2 و 3 برای اولین بار با جذب سرمایه گذار خارجی در آبادان خبر داد و گفت: این سرمایه گذاران هفته آینده برای مذاکره نهایی به ایران می آیند.

اسحاقی همچنین از تصویب هیئت مدیره ایرانول برای تولید روغن دریایی در آبادان با مشارکت شرکت کشتیرانی ، شرکت ملی نفتکش و یک شرکت معتبر در تولید روغن های دریایی خبر داد و گفت: سال آینده کارهای اجرایی آن آغاز می شود.

وی تصریح کرد : در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ؛ نامگذاری شده ، در 10 ماه گذشته خام فروشی در شرکت نفت ایرانول 25 درصد کاهش یافته است.

اسحاقی همچنین افزود : بزودی پایانه صادراتی ایرانول در ماهشهر با ظرفیت مخازن 25 هزار تنی افتتاح می شود که با بهره برداری از این پایانه می توان ظرفیت ذخیره سازی محصولات صادراتی را به 2 تا 3 ماه افزایش داد و سود مناسبی نصیب شرکت کرد.

واحدمرکزی 

نظر بینندگان
!
!
!