چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
افزایش 30 درصدی برخورد پلیس با خودروهای فرسوده و دودزا
۱۱:۰۱ | ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
اجاره خودرو
/اختصاصی/رییس پلیس راهور ناجا خبر داد:

افزایش 30 درصدی برخورد پلیس با خودروهای فرسوده و دودزا

پرشین خودرو: با افزایش کیفیت تولید، استاندارد سازی مراکز معاینه فنی و خارج کردن خودروهای فرسوده از درون شهر ها و جاده ها، می توانیم بر آلودگی هوا فائق آییم.

سردار تقی مهری رییس پلیس راهور ناجا در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو ضمن تاکید بر برخورد پلیس با خودروهای آلوده کننده هوا تصریح کرد: در طرحی که امسال اجرایی شد با تصمیم دولت برای تمام خودروهایی که در سن فرسودگی قرار دارند جریمه 50 هزار تومانی در داخل 8 کلان شهر پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: تهران، کرج، تبریز، مشهد، اصفهان، شیراز، اراک و اهواز شهرهایی هستند که خودروهای فرسوده در صورت تردد در آنها با قبض های جریمه 50 هزارتومانی رو به رو می شوند.

رییس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: در برنامه های آتی پلیس برای برخورد با خودروهای فرسوده بین شهری وجود دارد و به زودی این خودرو ها را از جاده ها خارج خواهیم کرد.

وی با اعلام این مطلب که در کل کشور 1 میلیون و 350 هزار دستگاه خودروی فرسوده وجود دارد به پرشین خودرو گفت: سهم خودروهای سنگین در فرسوده ها عددی مشخص است و ما برای خروج این خودروها باید برنامه ریزی کنیم.

مهری خودروهای دودزا را نیز مورد خطاب قرار داد و با اشاره به اینکه ممکن است یک خودروی دودزا الزاما جزو فرسوده ها نباشد تصریح کرد: برخورد با دودزا ها هم در دستور کار پلیس قرار گرفته و امسال حدود 2 میلیون و 200 هزار خودروی فاقد معاینه فنی با برخورد پلیس رو به ور شدند.

وی افزود: تقریبا با 2 میلیون خودروی دارای نقص فنی هم برخورد کردیم که این همه نشان از عظم پلیس برای مقابله با خودروهای آلوده کننده محیط زیست است.

وی مقابله پلیس با خودروهای مشکل دار و فرسوده را راه اساسی ندانست و اظهار داشت: از نگاه بنده مهمترین کار را باید در حوزه خودرو و ارتقاع کیفیت آنها انجام داد زیرا استاندارد بودن خودروهای حاضر در خیابان ها و جاده ها می تواند از آلودگی هوا و محیط کم کند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پلیس راهور
نظر بینندگان
!
!
!