دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۲۷ | ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
امداد نوروزی سایپا یدک با فناوری های نوین
۱۰:۲۷ | ۱۳۹۵/۱۲/۲۲
اجاره خودرو
مدیرعامل سایپایدك خبر داد:

امداد نوروزی سایپا یدک با فناوری های نوین

پرشین خودرو: مدیرعامل سازمان خدمات پس از فروش سایپا از برگزاری طرح امداد نوروزی گروه سایپا از 25 اسفند تا 14 فروردین با تاكید بر افزایش رضایت مشتریان خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، مهندس علیشاهی با اعلام این خبر افزود: در طرح خدمات و امداد نوروزی سال 96، بالغ بر 450 نمایندگی سایپا با بیش از 4500 نفر نیرو در سراسر كشور به ارائه خدمات تعمیرگاهی به هموطنان خواهند پرداخت.

مدیرعامل سایپایدك تاكید كرد: ‌یكی از سیاست‌های اصولی و زیربنایی گروه سایپا افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش است و به همین جهت با توجه به تاكید مدیرعامل گروه سایپا آقای دكتر جمالی مبنی بر جلب حداكثری رضایت مشتری، در امداد نوروزی سال 96 این مساله مبنا و محور ارائه خدمات قرار گرفته و به افزایش سطح كیفیت خدمات نیز بیش از پیش توجه شده است.

وی ادامه داد: در تعیین نمایندگی‌های كشیك به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است كه كلیه خودروهای تولیدی گروه سایپا در تمام شهرهای كشور در طول تعطیلات نوروزی تحت پوشش خدمات امدادی قرار گیرند، همچنین در كلان شهرها و شهرهای سیاحتی – زیارتی، نمایندگی‌های مجاز منتخب به صورت شبانه‌روزی پذیرای مشتریان محترم خواهند بود.

مهندس علیشاهی یادآور شد: در طرح امداد نوروزی سال 96 سایپا، كلیه واحدهای امدادی به سامانه ردیاب (AVL) مجهز هستند و عملكرد آنها از طریق این سامانه، بازدیدهای میدانی مستمر و سایر ابزارهای كنترلی تحت نظارت قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سایپایدك درباره ساز و كارهای پشتیبانی و نظارت بر اجرای طرح امداد نوروزی نیز توضیح داد: در طول اجرای طرح امداد نوروزی، بالغ بر 120 نفر در شركت‌های امداد خودرو سایپا و سایپایدك وظیفه پشتیبانی شبكه نمایندگی‌های مجاز و ناوگان امدادی و مركز امور مشتریان گروه سایپا و مركز تماس امداد خودرو سایپا را انجام خواهند داد. همچنین به منظور نظارت بر اجرای طرح، دفاتر منطقه‌ای حضور فعال خواهند داشت و بالغ بر 130 نفر به صورت شبانه‌‌روزی كنترل و نظارت بر طرح را بر عهده خواهند داشت.

وی با اشاره به ارسال کلیه قطعات مورد نیاز به نمایندگی‌های سایپا در راستای اجرای طرح امداد نوروزی، گفت: در جریان طرح امداد نوروزی سایپا ناوگان خودرویی و خدماتی در این بخش بازسازی و افزایش یافته و امید است با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در نوروز امسال بتوانیم خدمات مناسبی را به مشتریان گروه خودروسازی سایپا ارائه نماییم.

مدیرعامل سایپایدك اظهار داشت: وظیفه شبكه خدمات پس از فروش سایپا در ایام نوروز، ایجاد اطمینان خاطر برای مشتریان در سفرهای نوروزی است و با توجه به حجم سفرهای نوروزی، نمایندگی‌های منتخب سایپا آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

مهندس علیشاهی كیفیت در خدمات را اصل اساسی و مهم در جلب رضایت مشتریان دانست و گفت: شبكه خدمات پس از فروش با تمام توان در تلاش است بهترین خدمات را در كوتاه‌ترین زمان ممكن به مسافران نوروزی ارائه نماید.

مدیرعامل سایپایدك گفت: مراسم افتتاحیه امداد نوروزی سال 96 گروه سایپا و بدرقه امدادگران، روز دوشنبه برگزار خواهد شد. به همین منظور كلیه نمایندگی‌های سایپا و امدادگران آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی خواهند بود.

وی یادآور شد: مركز تماس با مشتریان گروه سایپا با شماره‌ 096550 به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان محترم می‌باشد.

برچسب ها:
سایپا یدک
نظر بینندگان
!
!
!