شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
تلاش برای واگذاری جایگاه‌های عرضه CNG به وزارت نفت
۱۱:۱۹ | ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
اجاره خودرو
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران اعلام کرد

تلاش برای واگذاری جایگاه‌های عرضه CNG به وزارت نفت

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اینکه اداره مراکز عرضه سوخت CNG یک کار تخصصی است، بر تلاش برای واگذاری این جایگاه‌ها به وزارت نفت تاکید کرد و افزود: تعطیلی روزبازار بزرگراه جلال آل احمد به دلیل اعتراض کسبه و ساکنین این محدوده انجام شده است.

به گزارش پرشین خودرو، کامران زنگیشه در نشست خبری صبح امروز (دوشنبه) در خصوص انتقال صنوف مزاحم از شهر تهران گفت: انتقال صنوف که بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران آغاز شده است تا کنون موجب خارج شدن 33 دسته شغلی از پایتخت شده است.

وی افزود: ساماندهی اوراقچی‌های میدان شوش که از جمله صنوف مزاحم هستند از مدت‌ها قبل در دستور کار قرار گرفته و تا کنون 800 تا 900 واحد اوراق کننده اتومبیل که در این محدوده بودند و موجب نازیبایی بصری در میدان شوش شده بودند با هماهنگی پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند این در حالیست که مکان یابی مناسبی در شهرک ثامن الحجج در محدوده خاوران برای آنها ترتیب داده شده است.

وی ادامه داد: در این شهرک 1250سوله آماده شده تا این صنوف در آنها مستقر شوند. در حال حاضر 70 تا 80 درصد اوراق کنندگان که در 11 گاراژ در محدوده میدان شوش مستقر بودند به این شهرک منتقل شدند. در حقیقت در حال حاضر سه گاراژ و 70 درصد مغازه‌های آنها در میدان شوش تخلیه شدند و محوطه سازی این گاراژها آغاز شده چرا که اگر آتش سوزی در آنها رخ می‌داد امکان امدادرسانی با شرایط موجود وجود نداشت.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران به انتقال تولید کنندگان صنف کیف و کفش به قرچک و ساماندهی آنها در این محدوده خبر داد و افزود: 1175 کیوسک گلفروشی و مطبوعات در شهر تهران وجود دارد که 155 کیوسک متعلق به گلفروشی‌هاست که در حال حاضر ساماندهی این کیوسک‌ها در منطقه 12 در دستور کار قرار گرفته است.

وی در خصوص فعالیت مراکز فروش خودرو تصریح کرد: در ایام پایانی سال مراجعات زیادی به مراکز چهارگانه فروش خودرو در سطح شهر تهران وجود دارد به شکلی که در هفته گذشته در مرکز فروش خودروی چیتگر 7000 خودرو برای فروش وارد مرکز شدند. تمامی موارد فنی توسط کارشناسان مرکز بر روی تک تک خودروها انجام می‌شود و با حضور پلیس راهور بحث اصالت خودرو به تایید می‌رسد تا به این ترتیب شهروندان برای خرید و فروش خودرو اطمینان کامل داشته باشند.

زنگیشه در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تشریح اقدامات شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در مبارزه با جانوران مضر شهری اشاره کرد و افزود: زنده گیری سگ‌های بدون صاحب در سطح شهر تهران در تمامی 22 منطقه به صورت ویژه پیگیری می‌شود اما متاسفانه ورود این سگ‌ها از مناطق حاشیه‌ای شهر تهران به ویژه در مناطق 4، 2، 5 و 22 اتفاق می‌افتد لذا برای هر یک از مناطق اکیپ ویژه‌ای را مستقر کرده‌ایم تا زنده گیری سگ‌های بدون صاحب انجام شود. همچنین در مرکز عقیم سازی نیز عقیم سازی این سگ‌های بدون صاحب انجام می‌شود و بعد از این مرحله با مدارا این سگ‌ها رهاسازی و یا در مناطق ویژه به کار گرفته می‌شوند. همچنین در بوستان‌های شمالی شهر تهران کلینیک سگ‌های بدون صاحب مستقر است که به صورت رایگان در ایام پایانی سال ارائه خدمات می‌کند.

وی افزود: در بوستان‌های شهر تهران در هر منطقه چادری جهت آموزش و اطلاع رسانی شهروندان در موضوعات مختلف همچون حیوانات موذی و مضر شهری برپا خواهد شد.

وی با اشاره به موضوع دستفروشی به عنوان یکی از معضلات شهر تهران گفت: جمع آوری دستفروشان و رفع سد معبر بر عهده شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران است که با هماهنگی مناطق 22 گانه و شرکت شهربان و حریم بان برای سال جاری 48 معبر به عنوان معبرهای دستفروشی ممنوع تعیین شده، همچنین 50 محل نیز برای ساماندهی دستفروشان در نزدیکی معابر ممنوعه مشخص شده‌اند تا دستفروشان در این محل‌ها به صورت ساماندهی شده فعالیت کنند.

وی در خصوص افزایش جمعیت گربه‌ها در سطح شهر تهران و تدابیر مدیریت شهری در این خصوص تاکید کرد: در مدیریت شهری برنامه ریزی برای جمع آوری گربه‌ها وجود ندارد اما اگر به عنوان وظیفه به شهرداری تهران ابلاغ شود این آمادگی وجود دارد که نسبت به جمع آوری و کنترل گربه‌های شهر تهران اقدام کنیم.

تلاش برای واگذاری جایگاه‌های عرضه سوخت CNG به وزارت نفت

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با تاکید بر تلاش این شرکت برای واگذاری مراکز عرضه سوخت CNG به وزارت نفت گفت: نامه‌ای به وزیر نفت نوشته شده مبنی بر اینکه مسوولیت مراکز عرضه سوخت CNG که در سال 88 به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران واگذار شده، به وزارت نفت برگردد، چرا که این کار ی تخصصی است. در حال حاضر 33 جایگاه عرضه CNG در سطح شهر تهران داریم که از این تعداد 10 جایگاه ویژه اتوبوس و 23 جایگاه ویژه خودروهای سواری است. بی تردید پیگیر توسعه این مراکز نیستیم چرا که وظیفه ذاتی وزارت نفت محسوب می‌شود اما بحث ایمنی و استانداردسازی جایگاه‌های سوخت را پیگیری خواهیم کرد.

زنگیشه در خصوص آمادگی این شرکت در بحث برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در محل شهر آفتاب گفت: وظیفه آمادگی بوفه‌ها و کیوسک‌های عرضه کننده محصولات خوراکی در مجموعه شهر آفتاب بر عهده شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران است و با توجه به حساسیت‌هایی که در سال گذشته وجود داشته است، در حال مذاکره هستیم تا از بین برندهایی که مورد اطمینان مردم هستند برای عرضه مواد غذایی در این مجموعه استفاده کنیم.

وی در خصوص جلوگیری از عرضه دخانیات در کیوسک‌های مطبوعاتی تاکید کرد: مصوبه عرضه محصولات دخانی به افراد زیر 18 سال برای همه جا از جمله سوپرمارکت‌ها وجود دارد که اجرا نشده است، اما فشار این قانون بر روی کیوسک‌ها بوده، در حال حاضر بسیاری از کیوسک‌ها مواد دخانی را در حالت ظاهری فعلا از پشت ویترین جمع آوری کردند. ما نیز به دنبال جایگزینی برای منبع درآمدی آنها هستیم و در مرحله بعد بی تردید مواد دخانی از کیوسک‌های مطبوعاتی جمع آوری خواهند شد.

زنگیشه در پاسخ به ایسنا در خصوص نظارت بر بازار پرندگان و فروش حیوانات غیر مجاز در این بازار و اطراف آن تاکید کرد: در بازار فروش پرندگان زینتی آزادگان محیط زیست و دامپزشکی نمایندگانشان در بازار مستقر هستند و ورود حیوانات غیر مجاز را به طور دقیق کنترل می‌کنند اما در نزدیکی این بازار بحث فروش سگ وجود داشت که از چهار هفته پیش به شدت با فروش سگ در نزدیکی بازار پرندگان برخورد شده است و در حال حاضر این موضوع به کلی برطرف شده است.

وی در خصوص جمع آوری روزبازار بزرگراه جلال آل احمد نیز تصریح کرد: مکان سنجی روزبازارها توسط معاونت خدمات شهری مناطق شهرداری تهران انجام می‌شود و مجوز برپایی این روزبازارها توسط شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل داده می‌شود. روز بازار جلال آل احمد نیز ممکن است بر اساس اعتراض کسبه و ساکنین آن منطقه تعطیل شده باشد.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!