شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶
پرشین خودرو
افزایش تولید خودرو در مازندران
۱۲:۵۹ | ۱۳۹۵/۱۲/۲۸
باشگاه مشتریان کرمان موتور

افزایش تولید خودرو در مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران گفت: در سال جاری در استان 30هزار دستگاه خودرو تولید شد که در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است .

به گزارش پرشین خودرو، محمد محمدپور عمران  افزود: تنها شرکت تولیدی خودرو در مازندران در شهرستان بابل، انواع خودروهای پژو پارس تولید می کند که کل تولید این محصول در سال گذشته بیش از 24هزار و810 دستگاه خودرو بوده است.
وی اضافه کرد: در سال جاری در ادامه توفیقات صنعتی برای مازندران، بعد از حدود 40سال، تولید دومین واحد سیمان استان نیز آغاز شده که گام بسیار ارزشمندی در این بخش است.
** ایجاد 10 هزار شغل جدید در بخش تولید و صنعت مازندران
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران همچنین گفت: حدود 10هزار شغل جدید در بخش های مختلف تولیدی وصنعتی این استان در سال جاری ایجاد شد.
محمدپور عمران افزود: این میزان درحالی در مازندران ایجاد شد، که بسیاری از واحدهای تولیدی فعال استان با مشکلات سرمایه در گردش و کاهش نقدینگی مواجه بودند، اما درعین حال تعداد تعدیل نیرو در این استان کم بوده است.
وی با بیان اینکه بزرگترین کارخانه ذغال شویی کشور با 23هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در سوادکوه و واحد تولید کاغذ تحریر کشور در ساری امسال افتتاح شد، اضافه کرد: همزمان نیز تجهیزات جدید به واحد تولید اسکناس و اوراق بهادار در شرکت چاپ وتولید آمل اضافه وبهره برداری شد.
** راه اندازی 733 واحد تولیدی سه سال گذشته در مازندران
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران به افتتاح وبهره برداری حدود 733 واحد تولیدی، صنعتی و صنفی سه سال گذشته در استان خبر داد واضافه کرد: 2 شهرک بزرگ صنفی برنج کشور و شهرک صنفی بنکداران در شهرستان آمل درمراحل پایانی ساخت خود قرار دارند که تا پایان بهار سال آینده بهره برداری خواهد شد.
محمدپور عمران، همچنین دربخش دیگری با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی که مد نظر رهبرمعظم انقلاب است، به معنای سخت زندگی کردن مردم نیست، گفت: نظر صریح حضرت آقا، مشارکت دادن مردم در اقتصاد کشور است که همه باید در هر رده مسئولیتی وغیرمسئولیتی خود به فکر ساختن کشور وکم کردن مشکلات معیشتی مردم باشند.

ایرنا

نظر بینندگان
!
!
!