جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ورود سامانه جدید بارشی به کشور
۰۲:۱۵ | ۱۳۹۶/۰۱/۱۶

ورود سامانه جدید بارشی به کشور

پرشین خودرو: کارشناس سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی جدیدی از روز پنج‌شنبه خبر داد و گفت: سامانه بارشی جدیدی در اواخر وقت روز پنجشنبه از غرب وارد کشور خواهد شد و نیمه شمالی کشور را کاملاً تحت تأثیر قرار خواهد داد.

به گزارش پرشین خودرو، تسنیم نوشت: امین‌حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته اکثر نقاط کشور را در بر گرفته بود، در اواخر وقت امروز از شمال‌شرق کشور خارج خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز در مناطقی از شمال شرق، شرق، سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی و غرب کشور ابرناکی، بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود که بارشها در مناطق کوهستانی و سردسیر شمال شرق و ارتفاعات البرز به‌صورت برف خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: امروز کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور ادامه خواهد داشت و با خروج این سامانه بارشی، رفته‌رفته شاهد افزایش دما در نقاط مختلف کشور خواهیم بود؛ دمای هوای تهران و نیمه شمالی کشور نیز دو روز آینده گرمتر خواهد شد.

نقشینه تصریح کرد: امروز آسمان تهران نیز در غالب نقاط بارانی گزارش شده حتی در ارتفاعات آبعلی و دماوند بارشهای پراکنده برف را شاهد بودیم که این وضعیت فردا و پس‌فردا تغییر یافته و جای خود را به آسمانی صاف و نیمه‌ابری می‌دهد.

وی از وقوع پدیده باد شدید در نواحی شرق، جنوب شرق و جنوب غرب کشور در دو روز آینده خبر داد و گفت: امروز و فردا در نواحی شرق و جنوب شرق و جنوب غرب کشور شاهد وزش باد شدید خواهیم بود که موجب ایجاد گرد و خاک و کاهش دید افقی خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: این وزش باد شدید باعث می‌شود تا استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان با گرد و خاک مواجه شوند و کاهش کیفیت دید افقی در این مناطق محسوس‌تر خواهد بود.

نقشینه از ورود سامانه بارشی دیگری در اواخر روز پنجشنبه خبر داد و اظهار کرد: سامانه بارشی دیگری در اواخر وقت روز پنج‌شنبه از غرب وارد کشور خواهد شد و شمال‌غرب، شمال و مرکز کشور را تحت تأثیر قرار می‌‌دهد.

وی افزود: سامانه بارشی جدید موجب بارشهای باران در آذربایجانها، کرمانشاه، زنجان، همدان، قزوین، مرکزی، تهران و سواحل دریای خزر خواهد شد؛ این سامانه بارشی نیمه شمالی کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد و بارشهای باران و رگبار را ایجاد خواهد کرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارشهای سامانه جدید بارشی به‌صورت پراکنده و متوسط خواهد بود، تصریح کرد: فعالیت این سامانه بارشی بیشتر برای منطقه شمال‌غرب، سواحل خزر و دامنه‌های البرز ایجاد خواهد شد و در حقیقت نیمه شمالی کشور در روزهای آتی بارانی خواهد بود.

وی اردبیل با هشت درجه زیر صفر را سردترین و راسک در سیستان و بلوچستان با 42 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط دانست و گفت: دمای هوای امروز تهران نیز در گرمترین لحظات به 9 درجه بالای صفر رسید که از فردا شاهد روند افزایش دما خواهیم بود.

برچسب ها:
هواشناسی
نظر بینندگان
!
!
!