جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۰۲:۴۷ | ۱۳۹۶/۰۱/۲۱

وزش باد شدید در ۱۰ استان کشور

پرشین خودرو: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید در بخشهایی از استانهای تهران، سمنان، البرز، قزوین، قم، مرکزی، همدان، گیلان، مازندران و گلستان در روز دوشنبه خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهارکرد: سامانه بارشی جدیدی امروز از شمال غرب کشور عبور خواهد کرد که دستاورد آن بارشهای پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد شدید در نواحی غربی و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین پیش‌بینی می‌شود که در روز دوشنبه بارشهای رگباری باران در برخی مناطق جنوب غرب، غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور به‌وقوع بپیوندد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از عصر روز دوشنبه وزش باد شدید در استانهای سمنان، تهران، البرز، قزوین ، قم، مرکزی و همدان پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه در روز سه‌شنبه نیز طی ساعات عصرگاهی رگبار پراکنده باران و وزش باد در مناطق مرکزی کشور و البرز شرقی رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه امروز یکشنبه افزایش دما در برخی نقاط کشور به‌وقوع می‌پیوندد، اظهار کرد: امروز افزایش قابل محسوس دما در سواحل شمالی کشور رخ می‌دهد اما با نفوذ جریانات خنک شمالی دما مجدداً در روز دوشنبه دمای هوا کاهش قابل ملاحظه‌ای می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی 24 ساعت آینده وزش باد شدید گیلان، مازندران و گلستان را در بر می‌گیرد.

وظیفه، شهرکرد با یک درجه بالای صفر را سردترین و اهواز با 34 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 24 درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به روزهای گذشته گرمتر است.

وی اظهار کرد: هوای استان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود که رفته‌رفته و در اواخر وقت شاهد بارشهای پراکنده باران خواهیم بود؛ بارشها فردا نیز با عبور سامانه بارشی از کشور به‌وقوع می‌پیوندد.

برچسب ها:
هواشناسی
نظر بینندگان
!
!
!