یكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رو نمایی از سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر +عکس
۱۶:۴۳ | ۱۳۹۶/۰۱/۲۱

رو نمایی از سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر +عکس

پرشین خودرو: سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که توسط سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه و شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.

به گزارش پرشین خودرو،  در بیست و یکمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال، سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که به دست متخصصان افتخار آفرین سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه و شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.

این مراسم با حضور سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، امیر دره‌باغی معاون آماد و پشتیبانی ستادکل نیروهای مسلح و سردار باقری مدیرعامل شرکت صاایران برگزار شد.

سردار باقری مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک ایران در مراسم رونمایی این سامانه طی سخنانی گفت: فناوری ساخت این سامانه در اختیار تعداد محدودی از کشورهای صاحب نام است که با استفاده از فن‌آوری تصویربرداری عبور پرتوهای یونساز پرانرژی، تصویر کاملی از کامیون ، کانتینر و بار تهیه و ارائه می گردد.

باقری افزود: سرعت بالای بازرسی، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، توابع پیشرفته پردازش تصویر، نمایش بلادرنگ تصاویر خروجی با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می گردد اظهار داشت:سامانه بازرسی کامیون به گونه ای طراحی شده که می توان آن را ظرف چند روز و بنا به نیاز واکنی و به مکان دیگری منتقل کرد.
مدیر عامل صاایران همچنین گفت: در صورت بکارگیری این سامانه در گمرکات و مبادی ورودی و خروجی کشور علاوه بر کنترل دقیق از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه و خروج کالاهای فاقد مجوز جلوگیری بعمل می آید.
وی در پایان این اقدام را گام بلندی در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی ذکر کرد و افزود: خط تولید این سامانه علاوه بر صرفه جویی ارزی به میزان هر دستگاه 2 میلیون یورو در صورت نصب در کلیه مبادی ورودی و خروجی کشور موجب اشتغال زایی بیش از 1000 نفر خواهد شد.

فارس

نظر بینندگان
!
!
!