یكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۲۲:۴۵ | ۱۳۹۶/۰۱/۲۱

رونمایی از سامانه پیشرفته بازرسی کامیون

پرشین خودرو: در بیست و یکمین روز از سال اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال، سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر که به دست متخصصان شرکت صنایع الکترواپتیک اصفهان وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع؛ سردار باقری مدیر عامل شرکت صنایع الکترونیک ایران در مراسم رونمایی از سامانه پیشرفته بازرسی کامیون و کانتینر طی سخنانی اظهار کرد: فناوری ساخت این سامانه در اختیار تعداد محدودی از کشورهای صاحب نام می باشد که با استفاده از فن آوری تصویربرداری عبور پرتوهای یونساز پرانرژی، تصویر کاملی از کامیون، کانتینر و بار تهیه و ارائه می‌گردد.

باقری افزود: سرعت بالای بازرسی، نفوذ مناسب پرتو در بار کامیون بدون اثرات باقی مانده در آن، توابع پیشرفته پردازش تصویر، نمایش بلادرنگ تصاویر خروجی با تفکیک پذیری بالا و نرم افزار با کاربری آسان از مزایای این سامانه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه «تجهیز گمرکات کشور به سامانه پیشرفته بازرسی کامیون موجب کاهش قاچاق کالا می گردد»، خاطر نشان کرد: سامانه بازرسی کامیون به گونه ای طراحی شده که می‌توان آن را ظرف چند روز و بنا به نیاز واکنی و به مکان دیگری منتقل نمود.

مدیر عامل صاایران همچنین گفت: در صورت بکارگیری این سامانه در گمرکات و مبادی ورودی و خروجی کشور علاوه بر کنترل دقیق از ورود کالاهای قاچاق و ممنوعه و خروج کالاهای فاقد مجوز جلوگیری بعمل می آید.

وی در پایان این اقدام را گام بلندی در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی ذکر کرد و افزود: خط تولید این سامانه علاوه بر صرفه جویی ارزی به میزان هر دستگاه ۲ میلیون یورو در صورت نصب در کلیه مبادی ورودی و خروجی کشور موجب اشتغال‌زایی بیش از ۱۰۰۰ نفر خواهد شد.

برچسب ها:
گمرک
نظر بینندگان
!
!
!