سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
 بهره برداری از متروی فرودگاه امام خمینی (ره) حداکثر تا خردادماه امسال
۱۲:۵۱ | ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
اجاره خودرو

بهره برداری از متروی فرودگاه امام خمینی (ره) حداکثر تا خردادماه امسال

پرشین خودرو: مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد اعلام کرد: متروی فرودگاه امام خمینی (ره) به لحاظ ساختمانی بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با فراهم شدن تجهیزات، حداکثر تا خردادماه آماده بهره برداری است.

به گزارش پرشین خودرو،  از روابط عمومی کل سپاه، این مطلب را مهندس کریم باشنا پس از بازدید از مراحل پایانی اجرای پروژه احداث متروی فرودگاه امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی از روند انجام پروژه خط 8 متروی تهران عنوان کرد.

وی ادامه داد: احداث خط مترویی به طول 52 کیلومتر حدفاصل ایستگاه شاهد تا شهر پرند از سال 1391 به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) واگذار شد و مقرر شد این اقدام در سه فاز به انجام برسد.
مدیرعامل گروه تخصصی سپاسد قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) توضیح داد: فاز اول این پروژه به طول 4 کیلومتر از ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب در اوایل سال 95 به بهره برداری رسید.
مهندس باشنا با بیان اینکه اجرای فاز دوم پروژه از ایستگاه شهر آفتاب تا فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) خردادماه سال گذشته در دستور کار قرار گرفت، گفت: اجرای این پروژه به طول 27 کیلومتر با همت و تلاش جهادی و انقلابی مهندسان، کارشناسان و کارگران جوان و با انگیزه به سرعت به انجام رسید و امروز با یاری خداوند متعال این پروژه از لحاظ ساختمانی بیش از 95 درصد و از لحاظ تجهیزاتی بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و حداکثر تا خردادماه آماده بهره برداری می باشد.

وی با بیان اینکه فاز سوم پروژه خط 8 مترو از ایستگاه فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تا شهر پرند در صورت تأمین اعتبار در کمترین زمان به انجام خواهد رسید، گفت: در اجرای پروژه متروی فرودگاه امام خمینی (ره) 1200 نفر در دو شیفت کاری بصورت شبانه روزی مشغول به کار بودند و احداث پلی به طول 700 متر برای حرکت قطار در طول مسیر از وجوه تمایز اجرای این پروژه می باشد.

مدیرعامل گروه تخصصی سپاه در پایان تأکید کرد: راه اندازی این پروژه می تواند تأثیر زیادی به لحاظ سرعت انتقال و کاهش هزینه در حمل و نقل مسافران از فرودگاه حضرت امام (ره) به شهر تهران و بالعکس داشته باشد.

پروژه مترو فرودگاه امام خمینی (ره)دارای یازده تقاطع زیرگذر و روگذر و18 دستگاه پل با دهانه‌های مختلف است و با توجه به اهمیت اقتصادی و بین المللی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و با توجه به اینکه ایستگاه فرودگاه امام خمینی(ره) ویترین صنعت ریلی کشور خواهد بود، این ایستگاه در سه طبقه با زیربنای 20هزار متر مربع به صورت 'رو زمینی' با سکوی کناری و با یک معماری زیبا طراحی شده است.

ایرنا

نظر بینندگان
!
!
!