جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
ربات پستچی درخیابان‌های لندن آزمایش می‌شود
۱۴:۰۴ | ۱۳۹۶/۰۱/۲۹
اجاره خودرو

ربات پستچی درخیابان‌های لندن آزمایش می‌شود

پرشین خودرو: شرکت پیک هرمس، در بریتانیا، رباتی را آزمایش می‌کند که در یکی از محلات لندن بسته‌ها را از مردم می‌گیرد و به دفتر می‌آورد تا از آنجا به دست گیرنده برسد. این ربات شش چرخ دارد و ساخت شرکت «استارشیپ تکنولوژی» است.

به گزارش پرشین خودرو،  به نقل از BBC، پیش‌تر در آلمان از این ربات در یک دوره آزمایشی برای رساندن بسته‌‌های پستی به یک سری از محلات حومه شهر ‌‌هامبورگ استفاده کرده بودند.
پروفسور اندی میاه، از دانشکده محیط زیست و علوم زیستی دانشگاه سالفورد، می‌گوید: «در حال حاضر در شهرهای بزرگ به دلیل جمعیت زیاد، حتی راه رفتن هم سخت است».
او می‌افزاید: «آن زمان ممکن است که ما مجبور باشیم در خیابان برای ربات‌ها جا خالی بدهیم. دنیای آن شکلی به نظرم خیلی جذاب نباشد».

از این ربات‌های شرکت «استارشیپ تکنولوژی» هم‌اکنون برای پیک غذا در بخش‌هایی از لندن استفاده می‌شود. این ربات‌ها ۵۵ سانتی‌متر ارتفاع و ۷۰ سانتی‌متر درازا دارند. وزنشان ۱۸ کیلوگرم است و تا سرعت 6/4 کیلومتر بر ساعت می‌توانند بروند.
هر ربات می‌تواند تا ۱۰ کیلوگرم بار با خودش حمل کند و مشتری‌ها با کدی که به تلفن هوشمندشان فرستاده می‌شود می‌توانند در محفظه بار را باز کنند. شرکت هرمس، فعلا تصمیم دارد از این ربات‌ها در شعاع سه کیلومتری دفترش استفاده کند و برای جمع کردن بسته‌هایی که در محدوده‌ 30 دقیقه‌ای از دفتر هستند.

پهپاد یا ربات پستچی؟

مزیت این ربات‌ها به پهپادهای بارکش این است که بسته‌های سنگین‌تری را جابه‌جا می‌کنند و قوانین پروازی را هم نقض نمی‌کنند.
پروفسور میاه می‌گوید: «در آسمان ما هنوز باید بزرگراه‌های هوایی را طراحی کنیم و ببینیم چطور می‌توانیم تکنولوژی لازم برای جلوگیری از تصادف‌ را توسعه دهیم».
ربات‌های زمینی اما زیر نظر مستقیم انسان‌هایی هستند که آنها را می‌رانند. هر متصدی سه ربات را هدایت می‌کند. دوربین‌هایی که روی این ربات‌ها هستند، کمک می‌کنند که وضعیت جاده و گذرگاه‌ها را ببینند و مراقب باشند که ربات در شرایط بد گیر نکند.
شرکت سازنده ادعا می‌کند که هر متصدی می‌تواند تا بر عملکرد 100 ربات نظارت کند و اینجاست که این ربات‌ها مقرون به صرفه می‌شوند.

انا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!