دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
کلاهبرداری 3.6 میلیارد ریالی یک شرکت لیزینگ خودرو در گرگان
۱۰:۵۳ | ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
اجاره خودرو

کلاهبرداری 3.6 میلیارد ریالی یک شرکت لیزینگ خودرو در گرگان

پرشین خودرو: فرمانده انتظامی استان گلستان از دستگیری فردی که تحت عنوان خرید و فروش نقد و اقساط خودرو اقدام به کلاهبرداری سه میلیارد و 600 میلیون ریالی از شهروندان گرگانی کرده بود، خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: اواخر اسفند ماه سال گذشته پرونده ای تحت عنوان کلاهبرداری یک شرکت لیزینگ خودرو از شهروندان گرگانی به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ارجاع داده شد.

وی گفت: در بررسی های مقدماتی مشخص شد فردی با ثبت شرکتی در گرگان به صورت نقد و اقساط اقدام به فروش انواع خودرو با شرایط ویژه و پیش پرداخت کم می کند.

این مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: متهم با دریافت پیش پرداخت به مبلغ 100 میلیون ریال و الباقی با دریافت 6 فقره چک از مشتریان به آنها قول تامین خودروی مورد نظر را می داد. تعدادی از شهروندان نیز به منظور خرید خودرو ارزان قیمت و شرایط لیزینگی با پرداخت مبلغ مورد نظر به شرکت مذکور مراجعه و در ادامه به دلیل عدم تامین خودرو در موعد مقرر از وی در مراجع قضائی شکایت کردند. در همین راستا اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی به دلیل مراجعه تعداد زیادی از شاکیان و پیگیری از طریق دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان نسبت به دستگیری فرد کلاهبردار اقدام کرد.

فرمانده انتظامی گلستان اظهار کرد: فرد کلاهبردار که با بستن دفتر محل کار خود از محل متواری شده بود سرانجام با تلاش ماموران دستگیر و به همراه اسناد و مدارک موجود برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

جاویدان خاطرنشان کرد: تاکنون تعداد 25 نفر از شاکیان شناسایی و مبلغ کلاهبرداری شده از مالباختگان بیش از سه میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است.

ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!