دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۸ | ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
پارک دوبل و مسیریابی ماهواره‌ای به امتحان رانندگی انگلیس اضافه شد
۱۳:۱۸ | ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
اجاره خودرو

پارک دوبل و مسیریابی ماهواره‌ای به امتحان رانندگی انگلیس اضافه شد

پرشین خودرو: سازمان نظارت بر امنیت جاده‌ها و رانندگی بریتانیا اعلام کرده است که آزمون گواهینامه رانندگی این کشور تغییرات اساسی و تکنولوژیک کرده است.

به گزارش پرشین خودرو،  به‌ نقل از Engaget، آزمون رانندگی یکی هیجان‌انگیزترین و البته سخت‌ترین مراحل عبور از نوجوانی به جوانی در دنیای مدرن است و قدمتی برابر با همه‌گیر شدن اتومبیل در دنیا دارد اما این آزمون نیز مطابق با پیشرفت‌های صنعت خودرو باید تغییر کند.

به‌تازگی سازمان حمل و نقل و امنیت جاده‌ای بریتانیا اعلام کرده است که آزمون رانندگی در این کشور برای نخستین‌ بار از زمان برگزاری، دستخوش تغییرات اساسی شده است. در این راستا بزرگ‌ترین تغییر ایجاد شده این است که رانندگان باید توانایی استفاده از مسیریاب ماهواره‌ای را داشته باشند و حداقل چهار نفر از هر پنج داوطلب آزمون، برای مهارت استفاده از این وسایل آزموده می‌شوند.
روش کار نیز به‌ این شرح است که مدت رانندگی داوطلب دو برابر شده و به 20 دقیقه افزایش یافته است. در این مدت از او خواسته می‌شود مقصدی را که روی مسیریاب ماهواره‌ای تعیین شده است بیابد و به آنجا برود. در طول مسیر داوطلب می‌تواند از مسیر تعیین‌شده در این مسیریاب خارج شود اما به‌ شرطی که به سمت مقصد برود و برای خودروهای دیگر دردسری درست نکند.

این بیانیه همچنین تأکید کرده است که برای آزمون نیازی به آوردن مسیریاب یا توانایی تنظیم آن نیست و این کارها توسط آزمایشگر انجام می‌شود.
علت چنین تصمیم اینطور بیان شده است که با پیشرفت صنایع خودروسازی و وابستگی رانندگی در شهرهای بزرگ به یافتن مسیر، رانندگان تازه‌کار هنگام کار با مسیریاب‌ها دچار حواس‌پرتی می‌شوند و تصادف می‌کنند که این یکی از مهم‌ترین دلایل تصادفات شهری امروز است.
آزمون رانندگی بریتانیا تغییرات مهم دیگری نیز داشته است که از جمله آنها حذف امتحان دور زدن و پیچیدن در جاده و جایگزین شدن آنها با پارک دوبل، پارک سنگ‌چین و توقف و حرکت خیابانی‌ است. یکی دیگر از تغییرات جالب در این آزمون این است که راننده باید بتواند وضعیت خودرو را تشخیص دهد و در طول سفر خود و در پایان کار از او سوالاتی درباره علائم روی صفحه نمایش خودرو و محل قرار گرفتن کلیدها و چراغ‌های هشدار موتور و تجهیزات اینچنینی خواهد شد.

انا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!