چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
۱۶:۲۲ | ۱۳۹۶/۰۱/۳۰

پوستر سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب

پرشین خودرو: دومین جلسه ستاد اجرایی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس و مدیران نمایشگاه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد و در پایان از پوستر این رویداد فرهنگی رونمایی شد.

به گزارش«پرشین خودرو»، دومین جلسه ستاد اجرایی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور رئیس و مدیران نمایشگاه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد و در پایان از پوستر این رویداد فرهنگی رونمایی شد.

 سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد در دومین جلسه ستاد اجرایی سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد فرهنگی گفت: «با توجه به اینکه 30 دوره از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران می‌گذرد، انتظارات از نمایشگاه کتاب تهران افزایش یافته است.»

 
پوستر سی‌امین دوره نمایشگاه کتاب


او ادامه داد: «از سوی دیگر امسال دومین دوره برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب است و باید توجه شود تا کاستی‌های سال گذشته بر طرف شوند. از سوی دیگر همزمانی برگزاری نمایشگاه با ایام انتخابات ریاست جمهوری میزان حسایست‌ها را افزایش داده که نیازمند همدلی و همراهی بیشتر برای برگزاری مناسب‌تر نمایشگاه است.»

رئیس سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تاکید بر افزایش سطح رفاه و امنیت نمایشگاه گفت: «باید تلاش شود تا رفاه مراجعه‌کنندگان و غرفه‌داران در نمایشگاه کتاب تهران تامین شود. همچنین امنیت نمایشگاه کتاب نیز مهم و جدی است. باید از حوادث و اتفاقاتی که ناشی از بی‌توجهی، مسامحه و نادیده‌انگاری است جلوگیری به عمل آید. همه کمیته‌ها و بخش‌ها باید در برنامه خود بر افزایش امنیت و رفاه توجه داشته باشند.»

او با اشاره توجه به زیبایی‌های بصری در نمایشگاه کتاب تهران گفت: «یکی از دلایل انتقال نمایشگاه به شهر آفتاب این بود که به زیبایی‌های بصری و محیطی نمایشگاه توجه شود و نباید از آن غافل شویم.»

صالحی با تاکید بر واگذرای نمایشگاه کتاب تهران به اهالی نشر عنوان کرد: «واگذاری نمایشگاه به اهالی نشر شعار نیست بلکه یک رویه و رویکرد است و بر همین اساس باید با نگاه کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها، کارها را پیش ببریم تا اقتصاد نمایشگاه تقویت شود.»

رئیس سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه با تاکید بر تقویت وجه نمایشگاهی و فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: «باید به این رویکرد ملتزم باشیم که بین بخش فروشگاهی و نمایشگاهی نمایشگاه توازن ایجاد کنیم. تقویت وجه بین‌المللی نمایشگاه نیز در چند سال گذشته مورد تاکید بوده است که اقداماتی همچون میهمان ویژه، شهر میهمان و طرح بورسیه تلاش‌هایی در این مسیر بوده است. البته نباید صرفا به این موضوعات اکتفا کنیم بلکه باید با طرح‌های دیگر بر بعد بین‌المللی نمایشگاه بیفزاییم و از طرح‌های جدید و خلاقانه در نمایشگاه استقبال کنیم تا فضاهای جدیدی در نمایشگاه ایجاد شوند.»

صالحی با اشاره به انجام کارها در چارچوب ساختار اجرایی نمایشگاه بر انجام تمام امور اجرایی زیر نظر معاون اجرایی نمایشگاه تاکید و عنوان کرد: «به منظور هدایت امور و مدیریت روان بی‌حاشیه باید تمام فعالیت‎ها بر اساس ساختار نمایشگاه انجام شود و تمام امور اجرایی نمایشگاه زیر نظر معاون اجرایی انجام خواهد شد.»

در ادامه این جلسه قائم مقام، معاون اجرایی و مدیران کمیته‌های نمایشگاه ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های صورت گرفته مسائل و مشکلات موجود را مطرح کردند.

رونمایی از پوستر این دوره از نمایشگاه پایان بخش این جلسه بود.

سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

 

 

 

منبع: خبرآنلاین

 

نظر بینندگان
!
!
!