دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
بی‌احتیاطی راننده نیسان، علت بروز حادثه ریلی هاشم‌آباد گرگان
۱۰:۳۴ | ۱۳۹۶/۰۱/۳۱

بی‌احتیاطی راننده نیسان، علت بروز حادثه ریلی هاشم‌آباد گرگان

پرشین خودرو: مدیرکل راه ‌آهن شمال شرق 2 با اشاره به حادثه برخورد یک دستگاه لوکوموتیو قطار با یک دستگاه خودرو نیسان در روستای هاشم‌آباد گرگان، گفت: بی‌احتیاطی راننده نیسان در هنگام عبور از گذرگاه علت این حادثه بوده است.

به گزارش پرشین خودرو،  منطقه گلستان، محمدرضا قربانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عصر چهارشنبه یک نیسان حامل بار در حین آمدن یک دستگاه لوکوموتیو، به طور ناگهانی روی خط راه آهن در محل گذرگاه روستای هاشم‌آباد گرگان توقف کرد و لوکوموتیوران بعد از مشاهده این وسیله نقلیه نتوانست به موقع ترمز کند و برخورد صورت گرفت.

وی علت این حادثه را توقف راننده نیسان بر روی ریل راه آهن عنوان کرد و افزود: اگر لوکوموتیوران اقدام به موقع برای ترمز را انجام نمی داد شدت حادثه بیشتر از این می شد.

قربانی خاطرنشان کرد: برابر آیین نامه راهنمایی و رانندگی هر وسیله نقلیه جاده ای که به خط راه آهن نزدیک می شود باید در فاصله 5 متری خط را آهن توقف کند، سمت چپ و راست خودش را کنترل کند و زمانی که وسیله نقلیه ریلی نیست، اقدام به حرکت کند.

وی اضافه کرد: راننده این وسیله نقلیه به خاطر عجله ای که داشت با وجود اینکه دیده بود لوکوموتیو در حال آمدن است، قصد عبور از این گذرگاه را داشت که خودرو وی خاموش می شود و این اتفاق رخ می دهد.

مدیرکل راه ‌آهن شمال شرق 2 تصریح کرد: ظرف یک ماه آینده برای تمام گذرگاه های مجاز استان پیمانکار انتخاب می شود و همه آنها به تیرک های راهداری مجهز می شوند و برای آنها مامور درنظر گرفته خواهد شد.

عصر امروز یک دستگاه لوکوموتیو با یک دستگاه خودرو نیسان در گذرگاه راه آهن روستای هاشم آباد شهرستان گرگان برخورد کرد که در این حادثه راننده نیسان مجروح شد.

ایسنا

برچسب ها:
حادثه ریلی
نظر بینندگان
!
!
!