دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ولوو از سال 2019 خودرو الکتریکی در چین تولید می کند
۱۵:۱۵ | ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
/اختصاصی/

ولوو از سال 2019 خودرو الکتریکی در چین تولید می کند

پرشین خودرو: شرکت ولوو در جریان نمایشگاه شانگهای جزئیات جدیدی را درباره پروژه اتومبیل های الکتریکی خود آشکار کرد. به گفته این شرکت سوئدی از سال 2019 تولید اتومبیل های الکتریکی در کشور چین آغاز خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، با تولید مدل الکتریکی در چین محصول ولوو راهی بازار جهانی خواهد شد و تنها عرضه ای در کشور پهناوری چون چین نخواهد داشت. این کمپانی با پلتفرم ماژولار خود در چین به تولید اتومبیل الکتریکی می پردازد. این پلتفرم چیزی مشابه سری 90 ولوو بوده و در قطعات می توانند اشتراک گذاری داشته باشند. در حال حاضر کمپانی مذکور از پلتفرم CMA در XC60 جدید به کار گرفته که با همین پلتفرم باید شاهد عرضه سری 40 و 60 جدید باشیم.
پیش از سال 2017 دو کمپانی جیلی و ولوو باتری 100 کیلووات ساعتی را با همکاری یکدیگر تولید کردند که می تواند با قرارگیری روی اتومبیل با هر بار شارژ مسافتی 400 کیلومتری را سپری کند. در حال حاضر تسلا Model S 100D از باتری بهره می برد که با هر بار شارژ قادر است بیش از 500 کیلومتر را سپری کند.
انتظار می رود محصول ولوو با قیمتی بین 35 تا 40 هزار دلار روانه بازار شود، قیمتی که باید آن را در دسته خودروهای الکتریکی مقرون به صرفه قرار داد.
ولوو برای این دست از محصولات خود پیشرانه هایی بین 130 تا 600 اسب بخاری در نظر گرفته که احتمالا باید آنها را در مدل های مختلفی شاهد باشیم. برخی از این وسایل نقلیه روی پلتفرم SPA قرار می گیرند. گذشته از آن شرکت سوئدی پیش بینی می کند تا سال 2025 بیش از 1 میلیون دستگاه روانه بازار کند.
انتظار می رود تا سال 2030 کشور چین بیش از 15 میلیون دستگاه اتومبیل الکتریکی راهی بازار جهانی کند. برای کسب جزئیات بیشتر تنها باید منتظر ماند.

برچسب ها:
ولوو
نظر بینندگان
!
!
!