یكشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
حوادث  دنباله دار تاکاتا
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
گرندکس

حوادث دنباله دار تاکاتا

پرشین خودرو: هوندا موتور از جراحت شدید راننده یک دستگاه آکورد مدل 2002 در تصادفی در ماه مارس به‌دلیل انفجار بسته حاوی کیسه هوا خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، طبق اعلام هوندا، این کیسه هوا ازسوی نمایندگی مجاز نصب نشده و از بازار اوراقی تهیه شده بود؛ بنابراین هوندا برای جلوگیری از تکرار چنین فاجعه‌ای بیش از 60 هزار قطعه اوراقی از این کیسه‌های هوا را خریداری کرده است. این کیسه‌های هوا که گفته می‌شود هنگام بازشدن ترکش‌هایی را به داخل اتاق پرتاب می‌کنند باعث مرگ 16 نفر و آسیب دیدن بیش از 180 نفر در سراسر جهان شده‌اند.

این مساله باعث شده تا بیش از 100 میلیون بسته حاوی کیسه هوا توسط خودرو سازان مختلف جمع‌آوری شود. در حادثه موردنظر، پس از برخورد یک خودروی دیگر از سمت عقب، کیسه هوا باز شده و ترکش آن به شدت به گلو و نای راننده 18 ساله خودروی جلویی برخورد کرده است. تاکاتا از همه مردم خواسته که با مراجعه به پایگاه اینترنتی اداره ملی ایمنی جاده‌ای ایالات‌متحده از لزوم یا عدم لزوم تعویض کیسه‌های هوای خودروهایشان اطمینان حاصل کنند. در ماه فوریه این شرکت ازسوی دادگاه مجرم شناخته شده و مجبور به پرداخت جریمه یک میلیارد دلاری شد که 850 میلیون آن برای خودروسازان و 150 میلیون دیگر برای پرداخت غرامت به آسیب‌دیدگان در نظر گرفته شده بود.

دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
اجاره خودرو
برچسب ها:
تاکاتا
نظر بینندگان
!
!
!