جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۶ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
کامیون نیمه خودران برقی تسلا در جاده ها
۱۱:۱۶ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
اجاره خودرو

کامیون نیمه خودران برقی تسلا در جاده ها

پرشین خودرو: شرکت تسلا سازنده خودروهای برقی از عرضه اولین کامیون برقی نیمه خودران این شرکت تا شهریور ماه خبر داده است.

به گزارش  پرشین خودرو،  به نقل از دیجیتال ترندز، الون مساک مدیرعامل شرکت تسلا دیروز گفت بعد از رونمایی از نمونه اولیه کامیون یاد شده در ماه سپتامبر تولید انبوه آن برای استفاده عموم ظرف ۱۸ تا ۲۴ ماه آینده صورت می گیرد.

تسلا چندی قبل از نمونه اولیه خودروی برقی مدل ۳ هم رونمایی کرد، اما عرضه انبوه آن رابه ماه های آتی موکول کرد. تسلا قصد دارد در آینده خودروهای شاسی بلند تازه برقی و حتی یک اتوبوس خودران و بدون نیاز به راننده هم تولید کند.

الون ماسک گفته که در مراسم رونمایی از کامیون یاد شده خودش هدایت آن را بر عهده خواهد داشت و امیدوار است در آینده نزدیک کامیون های برقی جایگزین کامیون های دیزلی شوند که به شدت محیط زیست را با مصرف سوخت فسیلی آلوده می کنند.

تسلا برنامه ریزی برای تولید کامیون های برقی و نیمه خودران را از سال ۲۰۱۳ آغاز کرد. این کامیون ها در بزرگراه ها و مسیرهای مسستقیم طولانی در خارج از شهر به طور خودکار حرکت می کنند و راننده های آنها در این فرصت می توانند استراحت کنند و تنها در مسیرهای پرترافیک درون شهری یا جاده های باریک و ناهموار خود کامیون ها را هدایت کنند.

ایده تولید کامیون های برقی نیمه خودران به علت حذف مصرف سوخت های فسیلی، امکان استراحت راننده ها، کاهش هزینه های جابجایی بار و سفر با استقبال مواجه شده، اما مهم ترین مانع در این زمینه تولید باتری های برقی است که بتوانند انرژی مورد نیاز برای حرکت کامیون ها در مسافت های چند صدکیلومتری را تامین کرده و به سرعت شارژ شوند.

مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودران برقی
نظر بینندگان
!
!
!