دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۳۵ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
۱۵:۳۵ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
اجاره خودرو

پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

پرشین خودرو: فیلم سینمایی "گشت‌2" به کارگردانی سعید سهیلی با 15,725,396,000 تومان فروش کلی توانست رکورد فیلم فروشنده را شکسته و به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب گیرد.

به گزارش«پرشین خودرو»، فیلم سینمایی "گشت‌2" به کارگردانی سعید سهیلی با 15,725,396,000 تومان فروش کلی توانست رکورد فیلم فروشنده را شکسته و به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب گیرد.

 
پیش از این رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران با 15,714,919,000 تومان در دست فیلم "فروشنده" ساخته اصغر فرهادی بود.
 
«گشت‌ 2» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد

 
با این میزان فروش به احتمال فراوان فیلم "گشت‌2" تا پایان زمان اکران امشب بتواند رکورد اولین فیلم 16 میلیارد تومانی سینما را نیز از آن خود کند.
 
در این فیلم به کارگردانی "سعید سهیلی" بازیگرانی همچون حمید فرخ نژاد ، پولاد کیمیایی ، ساعد سهیلی ، بهاره افشاری ، ترلان پروانه ، سارا سهیلی ، ساناز طاری و امید روحانی به ایفای نقش پرداخته اند.
 
لازم به ذکر است این ارقام از سوی سایت سینما تیکت ارائه شده و غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش تنها مرجع اصلی فروش فیلم‌ها را این سایت اعلام کرده است.

 

 

 

 

منبع: میزان

 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
اصغر
vote
۰
vote
۱۳۹۶/۰۲/۱۱
به نظرم پر فروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران فیلم عقاب ها به کارگردانی خاچیکیان باشه که 32 سال قبل حدود 740 میلیون فروش رفت.اگر به نرخ امروز حساب کنیم قابل مقایسه با گشت ارشاد و فروشنده نیست
!
!
!