پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۷:۱۸ | ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
پرفروش ترین خودروهای خارجی در بازار ایران
۰۷:۱۸ | ۱۳۸۹/۰۷/۲۱
اجاره خودرو

پرفروش ترین خودروهای خارجی در بازار ایران

پرشین خودرو: در حال حاضر در میان خودروهای وارداتی، هیوندای پرفروش ترین برند محسوب می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، بسیاری از فعالان بازار معتقدند که در میان انواع خودروهای وارداتی، هیوندای بالاترین میزان تقاضا را به خود اختصاص داده و پرفروش ترین برند خودرو وارداتی محسوب می شود. نگاهی کوتاه به خیابان های شهر و نمایشگاه های فروش خودرو نیز این ادعا را ثابت می کند.

یک کارشناس بازار خودرو در این رابطه گفت: سوناتا، آزرا و سانتافه محبوب ترین خودروهای برند هیوندای هستند که در این میان سوناتا در مقایسه با دیگر خودروها بیشترین میزان تقاضا را از آن خود کرده است.

جلال ریخته گر قدیمی با اشاره به اینکه بعد از هیوندای، تویوتا تقاضای بالاتری در بازار دارد، ادامه داد: مناسب بودن قیمت و داشتن آپشن های متنوع خودروهای این برندها در مقایسه با دیگر خودروهای وارداتی مهمترین دلیل پرفروش تر بودن هیوندای وتویوتا در بازار کشور به حساب می آید. تبلیغات مناسب و کارآمد و خدمات پس از فروش گسترده نسبت به دیگر برندها از دیگر دلایل محبوبیت آنها در کشور است.

وی تصریح کرد: اگرچا از لحاظ قدمت برندهای بنز و بی.ام.و سابقه طولانی تری از حضور در بازارهای کشور دارند اما تبلیغات کارآمد و گسترده در کنار شرایط فروش متنوع و قیمت مناسب باعث شد برند نوظهوری چون هیوندای نه تنها بتواند جای خود را در بازار باز کند بلکه جایگاه خود را نیز محکم کرده و طی مدت زمان کوتاهی تثبت نماید.

قدیمی با بیان اینکه خودروهای وارداتی تقریبا پنج درصد بازار داخلی را در اختیار دارند، افزود: قیمت عنصر تعیین کننده سهم هر برند در بازار است. 3.5 درصد بازار در اختیار خودروهایی است که به بهایی تا 60 میلیون تومان به فروش می رسند. 1.25 درصد بازار نیز متعلق به خودروهایی است که قیمتی بین 60 تا 100 میلیون تومان دارند. 0.25 درصد بازار نیز از آن خودروهایی است که با قیمتی بیش از 100 میلیون تومان به فروش می رسند. بر این اساس و با توجه به اینکه بهای اکثر خودروهای هیوندای و تویوتا زیر 60 میلیون تومان است می توان نتیجه گرفت این برندها پرفروش ترین خودرو در بین خودروهای وارداتی هستند.

کارشناسان از مزدا، کیا، بنز و بی.ام.و به عنوان دیگر خودروهای محبوب بین ایرانیان نام می برند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!