شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
ایران تفاهمنامه سرمایه‌گذاری در فرودگاه امام با فرانسه را لغو کرد
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
اجاره خودرو
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی

ایران تفاهمنامه سرمایه‌گذاری در فرودگاه امام با فرانسه را لغو کرد

پرشین خودرو: قائم مقام وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه سه ماه گذشته ایران به دلیل بدقولی های شرکت فرانسوی، تفاهم نامه سرمایه گذاری در فرودگاه امام را با این شرکت خارجی لغو کرد، گفت: لغو این تفاهمنامه از سوی ایران، ارتباطی به تحریم های بانکی نداشت و شرکت فرانسوی نتوانست در موعد مقرر مسئولیت‌های خود اجرایی کند.

به گزارش پرشی خودرو، اصغر فخریه کاشان ، با بیان این که لغو تفاهم‌نامه سرمایه گذاری شرکت فرانسوی در فرودگاه امام ارتباطی به تحریم های بانکی نداشت، اظهار داشت : طرف ایرانی این تفاهم نامه را لغو کرده است آن هم به این دلیل که شرکت فرانسوی نتوانست در موعد مقرر وظایف خود را اجرا کند.

وی با تاکید بر این که این موضوع به سه ماه قبل بر می گردد، ادامه داد: برخی از رسانه ها باید از خواب خرگوشی بیدار شوند.

این مقام مسئول گفت: اگر پیشنهاد فرانسوی ها برای سرمایه گذاری در فرودگاه امام را قبول می کردیم یک سال بعد مسائل مربوط به حوزه بانک مطرح می شد و این لغو تفاهنامه از سوی ایران هیچ ارتباطی به تحریم‌های بانکی نداشت.

فخریه کاشان با بیان اینکه این شرکت فرانسوی باید طرح‌ها، نتیجه مطالعات و نقشه‌های خود را در موعد مقرر به شرکت مشاور هلندی ناکو ارائه می داد که در انجام این مسئولیت خود ناتوان ماند، ادامه داد: پس از لغو این تفاهمنامه، شرکت ناکو به سرعت فراخوانی منتشر کرد که ده ها شرکت از کشورهای خارجی در آن حضور یافتند و به زودی از بین آنها شرکتی که صلاحیت دارد را انتخاب خواهیم کرد.

ایلنا

نظر بینندگان
!
!
!