جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
تنها 15خودروی شاسی بلندواقعی در جهان وجود دارد+تصویر
۱۸:۰۰ | ۱۳۹۶/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

تنها 15خودروی شاسی بلندواقعی در جهان وجود دارد+تصویر

پرشین خودرو: با افزایش کراس‌اوورها در سال‌های گذشته معنای واقعی SUV تا حدی تغییر کرده و خودروسازان به ساخت خودرویی‌ پرداخته‌اند که دارای شاسی و بدنه جداگانه نیستن.

به گزارش پرشین خودرو،  شاسی‌بلندهای واقعی SUV)) در حال ناپدید شدن از بازارها و نمایندگی‌های فروش هستند. باور کنید یا نه، تنها 15 شاسی‌بلند دارای شاسی و بدنه جداگانه "واقعی" در بازارهای جدید جهان وجود دارد و بقیه خودروسازان از سازه‌های یکپارچه بدنه و شاسی در تجربه حرکتی خودروهای خود استفاده می‌کنند.

با افزایش کراس‌اوورها در سال‌های گذشته معنای واقعی SUV تا حدی تغییر کرده و خودروسازان به ساخت خودرویی‌ پرداخته‌اند که دارای شاسی و بدنه جداگانه نیستند. در حالیکه که تشخیص بین یک SUV و کراس‌اوور کمی تکنیکی و گیج کننده است، در این مطلب به تنها SUVهای واقعی در بازار -از منظر تکنیکی- نگاهی می‌اندازیم.

کادیلاک اسکالید/ شورولت تاهو/ شورولت سابربان/ gmc یوکون

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

تمامی این چهار مدل در استفاده از یک پلت‌فرم مشترک سهیم هستند و در قالب یک خودروی تمام سایز، در آینده نیز به شکل شاسی و بدنه جداگانه ارائه خواهد شد. از آنجایی که جنرال موتورز با شورلت سیلورادو به رقابت با پیک‌آپ تراک‌های جهان می‌رود، به این زودی‌ها خودروساز به تغییر ساختار خود نخواهد پرداخت.

فورد اکسپدیشن/ لینکولن نویگیتور

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

مانند کارخانه شورولت و مدل سیلورادواش، فورد نیز بهترین تجربه فروشش را با پیک‌آپ تراک 150 تجربه کرده است. بنابراین این کارخانه می‌تواند با همین روند دو SUV با ساختار جداگانه شاسی و بدنه را ارائه دهد. اکسپدیشن بزرگترین SUV ارائه شده از سوی فورد است و بقیه خودروسازان آمریکایی بازاراشان را با بقیه شاسی‌بلندها پر کرده‌اند. تمام مدل‌های جدید لینکولن‌های نویگتور نیز که اخیرا معرفی شده‌اند به عنوان SUV های لوکس تمام سایز ارائه می‌شوند.

اینفینیتی QX80/ نیسان آرمادا

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

نیسان آرمادا و اینفینیتی QX80 روی یک پلت‌فرم مشترک ارائه شده‌اند.

جیپ رانگلر

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

شناخته شده‌ترین نام برای یک SUV واقعی. این خودرو به صورت شاسی جدا از بدنه ارائه شده و قصد دارد تمایز خود را با کراس‌ها حفظ کند.

مرسدس بنز کلاس G

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

در حال حاضر مرسدس بنز برای خط تولید بزرگ کراس‌اوورها و SUVها معروف است. اما تنها SUV واقعی این کارخانه کلاس G است. بنابراین تغییرات اندک این خودرو در طول زمان نباید چندان هم شگفت‌انگیز به نظر رسد.

تویوتا 4رانر/ لکسوس GX

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

پلت‌فرم های جداگانه شاسی و بدنه در برخی از محصولات تویوتا به چشم می‌خورد. 4رانر از یک پلت‌فرم مشترک با همتای لوکس خود در لکسوس GT استفاده می‌کند. پیش از این اف-جی کروزر نیز از همین پلت فرم بهره می‌برد. استفاده از پلت‌فرم تویوتا پیروس و CHR برای جانشینان اف- جی کروزر یعنی مدل‌های FT-4X کاملا ناامیدکننده به نظر می‌رسد.

تویوتا لندکروز/ لکسوس LX

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

اگر از 4رانر و لکسوس GT عبور کنیم، در کارخانه تویوتا به لندکروز و همتای لوکسش یعنی لکسوس LX می‌رسیم. هر دوی این خودروها SUV های فول سایزی هستند که قدرت‌های آفرودی بیشتری دارند. لکسوس LX همچنین بزرگترین SUV خودروسازان ژاپنی است.

تویوتا سکویا

SUV 15 واقعی در بازارهای جهان کدامند؟

 

براساس پیک‌آپ تویوتو توندرا ساخته شده و از مدل‌های قدیمی محسوب می‌شود. تاکنون نسل دوم این خودرو وارد بازار شده که مربوط به تولید سال 2008 است. مدل‌های 2018 این خودرو با تغییراتی جزئی وارد بازار خواهند شد.

عصرایران

برچسب ها:
خودروشاسی بلند
نظر بینندگان
!
!
!