چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اخرهفته خوب بورس برای گروه خودرو
۰۹:۴۳ | ۱۳۹۶/۰۲/۲۸

اخرهفته خوب بورس برای گروه خودرو

پرشین خودرو: در هفته جاری گروه پارس خودرو، ایران خودرو دیزل، گروه بهمن، زامیاد، سایپا، سایپا دیزل و ایران خودرو در ابتدای هفته با روند منفی شروع به کار کردند و در انتهای هفته وارد مدار صعودی شدند.

به گزارش  پرشین خودرو، سهام 7 گروه خودرویی در هفته جاری با نوسان نسبتا مثبت در بازار سرمایه مورد معامله قرار گرفتند.  
 
*سایپا (خساپا)
 
سهام گروه خودرو‌سازی سایپا در ابتدای هفته 4 هزار و 283 سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی  به 3 هزار و 78 سهم رسیده است و حجم 79 میلیون 592 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 59 میلیون و 456 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با کاهش 1.05 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 1.75 درصد رسیده است.
 
 
پنجشنبه/////////
 
 *ایران خودرو (خودرو)
 
سهام گروه خودروسازی ایران خودرو در ابتدای 869 سهم بوده که این رقم در پایان با روند کاهشی  به 809 سهم رسیده است و حجم 9 میلیون 197 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 8 میلیون و 634 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با ریزش 0.92 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته جابه جا و به رشد 0.54 درصد رسیده است.
 
 
پنجشنبه/////////
 
*زامیاد (خزامیا)
 
 گروه زامیاد در ابتدای هفته 648 سهم بوده که این رقم در پایان با روند صعودی به 728 سهم رسیده است و حجم 10 میلیون 402 سهم در ابتدای هفته با رشد به 11 میلیون و 304 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 2.47 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 1.42 درصد رسیده است.
  
پنجشنبه/////////
 
*پارس خودرو (خپارس)
 
گروه سهام پارس خودرو در ابتدای هفته 2 هزار و 300 سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی به یک هزار و 408 سهم رسیده است و حجم 46 میلیون 741 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 23 میلیون و 508 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با ریزش 2.28 درصدی روبرو شد و در انتهای هفته این روند منفی متوقف شد و به رشد 1.23 درصدی رسیده است.
 
پنجشنبه/////////
 
*سایپا دیزل (خکاوه)
 
گروه سهام سایپا دیزل در ابتدای هفته یک هزار و 237 سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی به 574 سهم رسیده است و حجم 22 میلیون 872  سهم در ابتدای هفته با کاهش به 8 میلیون و 4 سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با رشد 4.13 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته کند شد و به روند صعودی 0.1 درصد رسیده است.
 
پنجشنبه/////////
 
*گروه بهمن (خبهمن)
 
گروه بهمن در ابتدای هفته تعداد 66 نوبت معاملاتی داشته  که این رقم در انتهای هفته به  79 سهم کاهش یافته است و حجم معاملات در این گروه با 382 میلیون و 891 سهم به 599 میلیون و 845 سهم در پایان هفته افزایش یافته است.
 
در ابتدای هفته این سهم 0.5 درصد کاهش داشته و در پایان هفته جابه جا و  به رشد 0.35 درصدی رسیده است.
  
پنجشنبه/////////
 
*ایران خودرو دیزل (خاور)
 
سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و در ابتدای هفته 674 سهم بوده که این رقم در پایان با روند نزولی به 558 سهم رسیده است و حجم 11 میلیون 581 سهم در ابتدای هفته با کاهش به 9 میلیون و 755 میلیون سهم رسیده است.
 
در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 3.47 درصدی روبر شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد 1.7 درصد رسیده است.
 
 
پنجشنبه/////////
 
در این رابطه عظیم ثابت کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: خودرویی‌ها در هفته اخیر روند متعادل و رو به مثبتی داشتند و شاخص مربوط به این گروه با رشد ملایمی همراه بوده است.
 
وی در ادامه افزود: قیمت سهام خودرویی‌ها در اکثر گروه‌ها با روند صعودی همراه بوده و صنعت خودرو و قطعات تاثیر بسزایی بر روند شاخص داشته‌اند.
 
این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در هفته اخیر خبرهای متفاوتی چون اتفاقات سیاسی و خبر قراردادهای خودرویی تاثیر مثبتی بر شاخص این گروه و در مجموع شاخص کل داشته است و پیش‌بینی می‌شود با دید مثبت و بلند مدت سهامداران نسبت به معاملات شاهد اوج‌گیری قیمت سهام این گروه به عنوان صنعت تاثیرگذار در بازار سرمایه باشیم.
 
گزارش حاکی از بازگشایی تمام نمادهای خودرویی و در عین حال گروه‌های ، ایران خودرو دیزل، گروه بهمن، پارس خودرو، زامیاد، سایپا و سایپا دیزل، ایران خودرو با توجه به روند صعودی شاخص بورس، کلیه نمادهای بورسی نیز در ابتدای هفته با روند منفی و در پایان وارد مدار مثبت شدند.
میزان 

نظر بینندگان
!
!
!