دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
پرشین خودرو
قیمت ابرخودروی ایرانی الاصل مشخص شد
۰۲:۱۲ | ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
kerman2
/گزارش خبری/

قیمت ابرخودروی ایرانی الاصل مشخص شد

پرشین خودرو: مدل ۲۰۱۵ از سوپراسپرت آلفا به‌زودی آماده‌ی فروش می‌شود، اما قیمت این خودرو در نسخه‌ی استاندارد، فقط ۹۵ هزار دلار اعلام شده است.

به گزارش پرشین خودرو، زومیت نوشت: شرکت رضوانی در سال ۲۰۱۴ با هدف طراحی و تولید خودروهای مدرن، با نام کامل Rezvani Automotive Designs در کالیفرنیای آمریکا آغاز به کار کرد. بنیان‌گذار این برند، فریس رضوانی نام دارد که متولد ایران و مقیم آمریکا است. او اکنون ۴۲ ساله است و با توجه به شغل خلبانی پدرش، از کودکی به هواپیما علاقه‌مند و مدتی بعد در رشته‌ی طراحی خودرو فارغ‌التحصیل شد. فریس رضوانی سابقه‌ی همکاری با برندهای مطرحی همچون استون‌مارتین و فراری دارد. هدف اصلی شرکت رضوانی، تولید یک خودروی اسپرت با وزن پائین و قدرت بالا است؛ به طوری‌که حس ناب یک رانندگی عالی، شبیه به خودروهای مسابقات فرمول یک را تداعی کند.

رضوانی بیست آلفا Rezvani Alpha beast 2018

سال گذشته در نمایشگاه خودروی لوس‌آنجلس، نمونه‌ی آماده‌ی تولید شرکت رضوانی به نام آلفا رونمایی شد. این خودرو از پیشرانه‌ی ۲.۴ لیتری سوپرشارژ ساخت هوندا استفاده می‌کرد و حدود قیمت آن، ۲۰۰ هزار دلار اعلام شد. مدتی بعد، شرکت رضوانی آستانه‌ی قیمت محصول جدید خود را ۱۵۰ هزار دلار عنوان کرد؛ اما حالا به طور رسمی، ارزان‌ترین نسخه‌ی آلفا را برای تحویل در سال ۲۰۱۸، به قیمت ۹۵ هزار دلار پیش‌فروش می‌کند.

آلفا بیست رضوانی

البته کاهش قیمت این خودرو به میزان بیش از ۵۰ درصد، در زمانی کمتر از یک سال عجیب به‌نظر می‌رسد؛ اما به عقیده‌ی کارشناسان، تفاوت پیشرانه‌ در نسخه‌ی جدید، این کاهش قیمت را ممکن کرده است. رضوانی استفاده از پیشرانه‌ی ۵۰۰ اسب بخار ساخت هوندا را منتفی می‌داند و حالا از نمونه‌ی ۲.۵ لیتری جدیدی به قدرت ۴۰۰ اسب بخار استفاده خواهد کرد. این پیشرانه، محصول مشترکی از برند مطرح کاس‌ورث انگلستان و شرکت رضوانی خواهد بود.

جالب است بدانید که کاس‌ورث، هرچند یک خودروساز ناشناخته محسوب می‌شود، به عنوان یکی از مهم‌ترین سازندگان پیشرانه‌ برای خودروهای فرمول یک در سال‌های اخیر شناخته می‌شود. این شرکت پس از فراری و بالاتر از مرسدس بنز، با ۱۷۶ بار قهرمانی در فرمول یک، پرافتخارترین تأمین‌کننده‌ی پیشرانه در این مسابقات است.

آلفا بیست رضوانی

رضوانی آلفا با این پیشرانه‌ی جدید ۴۰۰ اسب بخار، ظرف ۳.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید که البته عدد حیرت‌انگیزی نیست؛ اما قابل قبول و معادل خودروهای فرمول یک در ده سال قبل است. این خودرو با پیشرانه‌ی ۵۰۰ اسب بخار ساخت هوندا در تست‌های پیش‌تولید، زمان ۳.۲ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ثبت کرده بود. دیگر نکته‌ی جالب در مورد خودروی آلفا، وزن خالص آن، به میزان ۷۵۰ کیلوگرم است.

نظر بینندگان
!
!
!