دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۱ | ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
۱۶:۲۱ | ۱۳۹۶/۰۳/۰۲
اجاره خودرو

نمایش فیلم کیارستمی درجشنواره کن

پرشین خودرو: نمایش آخرین ساخته‌ی عباس کیارستمی با حضور فرزندش احمد کیارستمی در سالن اصلی جشنواره‌ی کن (لومیر) آغاز شد.

به گزارش«پرشین خودرو»، نمایش آخرین ساخته‌ی عباس کیارستمی با حضور فرزندش احمد کیارستمی در سالن اصلی جشنواره‌ی کن (لومیر) آغاز شد.

 
آغاز نمایش فیلم کیارستمی در کن


بهمن فرمان آرا جزو مهمانان ویژه‌ای است که برای او  در این نمایش، صندلی ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند اما به نمایش فیلم نرسیده است.

پیش از نمایش دبیر جشنواره‌ی کن روی سن حاضر شد و با یاد عباس کیارستمی از حاضران خواست،احمد کیارستمی را که در سالن حاضر بود،تشویق کنند.

«24 فریم» آخرین ساخته عباس کیارستمی امروز (سه‌شنبه 2خرداد ماه ) در جشنواره فیلم کن رونمایی شد.

در تیتراژ آغازین فیلم به نقل از  عباس کیارستمی نوشته شده است:«همواره در شگفتم که یک هنرمند تا چه حدی قصد دارد،واقعیت را در یک صحنه توصیف کند. نقاش‌ها تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کنند،نه هیچ چیز دیگر قبل و پس از آن.»

این فیلم 2 ساعته در نمایش دیگری ساعت 14:30 فردا (چهارشنبه) در سالن 60 سالگی به روی پرده می‌رود.


فیلم تجربی «24 فریم» مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه چهار و نیم دقیقه‌ای با الهام از تصاویر ثابت شامل نقاشی و عکس‌های گرفته شده توسط خود کیارستمی است.
 
آغاز نمایش فیلم کیارستمی در کن

کیارستمی پیش از این درباره فیلم «24 فریم» گفته بود: "نقاشان تنها یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند و نه هیچ چیز پیش و پس آن. در فیلم "24 فریم" تصمیم گرفتم از عکس‌هایی که در طول این سال‌ها گرفتم، استفاده کنم و چهار و نیم دقیقه را از آنچه تصور می‌کردم پیش و پس از هر عکس رخ‌داده را نیز در آن قرار داده‌ام. اولین بار هنگامی که مشغول فکر درباره آثار نقاشان بزرگ پیش از اختراح سینما بودم، ایده فیلم "24 فریم" شکل گرفت.

درباره شوق نقاشان آن دوره برای ثبت واقعیت با تمام دقت فکر کردم که این سطح از دقت، در آثار نقاشانی چون "شکرچیان در برف" از "پیتر بروگل" و "خوشه‌چین‌ها" اثر "ژان‌فرانسوا میله" مشهود است.

نقاش در اینجا یک فریم از واقعیت را ثبت می‌کند، نه هیچ چیز پیش و نه هیچ چیز پس از آن. فیلم "24 فریم" با اندیشه در نقاشی‌های تاریخی و درون‌ساز آغاز شد و عکس‌هایی که خودم در طول‌ سال‌ها گرفته بودم به تکامل رسید. هر یک از این فریم‌ها در واقع چهار دقیقه و سی ثانیه از آن چیزی است که تصور کردم پیش و پس از ثبت هر عکس روی داده است.

کیارستمی تنها فیلمساز ایرانی است که یک بار با فیلم «طعم گیلاس» موفق به دریافت نخل طلا از این جشنواره شده است.
 
 
 
 
 
منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!