شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۰/۰۸/۰۸
کاهش شماره‌گذاری خودروهای وارداتی
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۰/۰۸/۰۸
اجاره خودرو

کاهش شماره‌گذاری خودروهای وارداتی

پرشین خودرو: رئیس شماره گذاری خودروی راهنمایی و رانندگی ناجا به کاهش شماره گذاری خودروهای وارداتی اشاره و اضافه کرد: در بحث شماره گذاری خودروهای وارداتی در هفت ماهه گذشته نسبت به سال گذشته شاهد کاهش شماره گذاری بوده ایم که حدود 31 درصد شماره گذاری خودروهای وارداتی کاهش داشته است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از واحد مرکزی خبر، سرهنگ احمد رستمی افزود: در بحث شماره گذاری موتورسیکلت ها نیز در هفت ماهه قبل در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز حدود 3 درصد افزایش داشته ایم.

سرهنگ رستمی گفت: در بحث شماره گذاری خودروهای نو نیز در هفت ماهه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود 1.1 درصد کاهش داشته ایم.

وی افزود: در بحث نقل و انتقال خودرو نیز در هفت ماهه گذشته 3.8 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته ایم.

رئیس شماره گذاری خودروی راهنمایی و رانندگی ناجا در ادامه به قانون جدید راهنمایی و رانندگی در بحث تعویض موتور، ‌شاسی، ‌اتاق و رنگ خودروها اشاره کرد و گفت: رانندگان توجه لازم را داشته باشند که به هر دلیلی نیاز به تعویض یکی از این چهار قطعه خودرو داشتند باید مجوز راهنمایی و رانندگی را کسب کنند چون تعویض بدون اجازه راهنمایی و رانندگی ممنوع شده است و در صورت تعویض یکی از آنها بدون مجوز راهنمایی و رانندگی براساس قانون قانونگذار از یک چهارم تا یک هشتم قیمت قطعه، ‌جریمه پیش بینی شده است.

وی افزود: بنابر این توصیه می شود حتماً برای تعویض یکی از این چهار مورد به مراکز تعویض پلاک یا واحدهای شماره گذاری خودرو در سراسر کشور مراجعه و مجوز دریافت کنند و در یکی از مراکز رسمی کار انجام شود.

سرهنگ رستمی گفت: چنانچه قطعه ای تعویض شود و غیراستاندارد باشد در هیئت رسیدگی به این تخلفات که شامل یک قاضی و کارشناس است به موضوع رسیدگی می شود و چنانچه غیر استاندارد بودن آن قطعه تأیید شود قطعه از رده خارج می شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!