چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
ایران‌خودرو "دنا" را به بورس کالا برد
۱۲:۵۸ | ۱۳۹۶/۰۳/۰۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

ایران‌خودرو "دنا" را به بورس کالا برد

پرشین خودرو: به گفته معاون تامین مالی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، شرکت خودروسازی سایپا از جمله شرکت‌های بزرگی است که تا کنون از لحاظ تامین مالی در بازار سرمایه سابقه خوبی داشته است و این‌بار نیز اوراق اجاره این شرکت به رقم 3500 میلیارد ریال در بازار عرضه و به فروش رفت.

به گزارش پرشین خودرو، در آخرین روز کاری هفته گذشته، مبلغ 3 هزار و 500 میلیارد ریال اوراق اجاره شرکت خودروسازی سایپا در بورس اوراق بهادار تهران عرضه شد و با موفقیت به فروش رسید. در همین راستا ابوالفضل شهرآبادی، معاون تامین مالی تامین سرمایه لوتوس پارسیان، به‌عنوان عضو پیش‌رو این تأمین مالی توضیحاتی ارائه داده است.

ابوالفضل شهرآبادی درباره عرضه اوراق اجاره شرکت خودروسازی سایپا در بورس اوراق بهادار تهران به پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، گفت: شرکت خودروسازی سایپا از جمله شرکت‌های بزرگی است که تا کنون از لحاظ تأمین مالی در بازار سرمایه سابقه خوبی داشته است و این‌بار نیز اوراق اجاره این شرکت به رقم 3 هزار و 500 میلیارد ریال در بازار عرضه شد و به فروش رفت.

وی ادامه داد: شرکت سایپا در مجموع تا کنون 10 هزار میلیارد ریال تامین مالی از طریق بازار سرمایه انجام داده است که شامل سه فقره اوراق مشارکت، مرابحه و اجاره بوده است. از این حجم اوراق تا کنون یک هزار و 500 میلیارد ریال آن سررسید و با موفقیت تسویه شده است.

معاون تامین مالی لوتوس پارسیان یادآور شد: در عرضه یاد شده، که اولین انتشار اوراق تأمین مالی بازار سرمایه در سال 96 بوده است، تامین سرمایه لوتوس پارسیان به عنوان مشاور عرضه و عضو پیش‌رو بوده است و تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی 175 میلیارد تومان از این اوراق را برعهده داشته است.

این مدیر سابق شرکت بورس همچنین با اشاره به پذیرش خودروی سراتو شرکت سایپا در بورس کالای ایران، خبر داد: به زودی در هفته جاری عرضه این خودرو از بورس کالا صورت می گیرد و لازم به ذکر است که شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان مشاور پذیرش شرکت سایپا در خصوص پذیرش خودرو در بورس کالا بوده است. همچنین خودروی دنا نیز در هفته های اخیر با مشاوره تامین سرمایه لوتوس پارسیان توسط شرکت ایران خودرو در بورس کالا پذیرش شد و به زودی عرضه آن هم انجام می­شود.

شهرآبادی خاطر نشان کرد: تامین سرمایه لوتوس پارسیان تا کنون 18 هزار و 900 میلیارد ریال تأمین مالی در بازار سرمایه (بورس و فرابورس) انجام داده است و در حال حاضر بازارگردانی 36 هزار و 250 میلیارد ریال اوراق نیز در دست دارد.

این فعال بازار سرمایه از برنامه‌های آینده این شرکت در راستای تامین مالی شرکت‌ها خبر داد و گفت: در حال حاضر همکاران ما در حال بررسی بهترین روش تأمین مالی برای چند شرکت هستند که در صورت اجرایی شدن، رقم 10 هزار میلیارد ریال اوراق در بازار سرمایه منتشر خواهد شد.

سنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!