شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
دولت دوازدهم باید برای تامین نقدینگی کاری کند
۱۲:۱۶ | ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
اجاره خودرو
/اختصاصی/قطعه ساز، تهی از سرمایه در گردش؛

دولت دوازدهم باید برای تامین نقدینگی کاری کند

پرشین خودرو: برای اینکه چرخه تولید در صنعت قطعه سازی به حرکت خود ادامه دهد، باید سرمایه گذاری های جدید رخ داده و از ورود کالاهای مشابه به کشور جلوگیری شود.

مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان ایران در گفت وگو با خبرنگار  پرشین خودرو در مورد انتظارات بخش قطعه سازی کشور از دولت دوازدهم گفت: قطعه سازان چند مشکل عمده دارند که برای رفع آنها این انتظار را داریم که در دولت دوازدهم قدم های مهمی برداشته شود.

وی ادامه داد: اولین اتفاقی که باید ساماندهی آن رخ دهد، واردات کالاهای مشابه با تولیدات داخلی است که انتظار داریم در دولت جدید حجم واردات این محصولات کمتر شود.

بیگلو خاطرنشان کرد: ما بحثی را دنبال می کنیم به نام مهر عدم ساخت داخل، که سابق بر این هم اجرایی شده بود و انجمن قطعه سازان فکر می کند با اصلاح تعرفه و استفاده از مهر عدم ساخت داخل بتواند هم قیمت تولید را برای قطعه ساز ایرانی کاهش دهد و هم کالاهای مشابه تولیدات ایرانی با قیمت بیشتری به کشور وارد شود.

وی ضمن انتقاد به تعلق گرفتن تعرفه ترجیحی به برخی از قطعات وارد شده گفت: اگر این تعرفه قطع و تعرفه واردات افزایش پیدا کند، به دلیل نبود صرفه اقتصادی برای واردات، به مرور زمان این کالاها از سبد وارداتی ها حذف خواهند شد.

دبیر انجمن قطعه سازان ایران تصریح کرد: تامین نقدینگی قطعه سازان دومین مشکلی است که از دولت جدید تقاضا داریم برای رفع آن ورود کند.

وی افزود: ما تولید می کنیم اما پول محصول تولیدی خود را به هزاران دلیل ریز و درشت در زمان مقرر دریافت نکرده و در حال حاضر حجم زیادی بدهی خودروسازان به قطعه سازان از سال های گذشته باقی مانده است.

بیگلو با بیان این مطلب که با گشایش اعتبار می توان مشکل نقدینگی را حل کرد گفت: ما مشکلات خودروسازان را درک می کنیم اما امیدواریم با حل مشکل گشایش اعتبار ریالی، قطعه ساز بتواند مطالبات خود را از طریق وصول گشایش اعتبار ریالی یا از طریق خرید دیون در بانک ها، دریافت کند.

وی اظهار داشت: با تزریق مطالبات به سیستم تولید، سرمایه در گردش قطعه سازان تامین و فشار بر روی خودروسازان کاهش می یابد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!