دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۰ | ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی
۱۴:۴۰ | ۱۳۹۶/۰۳/۱۷

برگزاری نخستین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی

پرشین خودرو: نخستین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی در سال 96 با حضور دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و نمایندگان 40 شرکت دانش‌بنیان هوایی برگزار شد.

به گزارش  پرشین خودرو،  اولین نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان هوایی در سال 96 با حضور دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و نمایندگانی از 40 شرکت دانش‌بنیان هوایی با موضوع بررسی مسیر راهبردی توسعه بازار و سطح توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.

منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در این نشست هم‌اندیشی با تاکید بر ادامه این نشست‌ها، گفت: ماده 43 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه هوافضا باید مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

در ادامه این نشست، موضوعاتی از قبیل ضرورت ایجاد بستر مناسب به منظور ایجاد سرمایه‌گذاری مطمئن در صنعت هوایی، حضور شرکت‌های دانش‎بنیان هوایی در کارگروه‌های تخصصی ستاد هوایی و تسهیل فرایند اخذ گواهینامه‌های سازمانی و استانداردسازی محصولات هوایی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

همچنین جلوگیری از واردات محصولات تولیدی به‌منظور تقویت تولید داخل، اهمیت برطرف کردن موانع تبادلات ارزی و ارزش افزوده بخش دانش‌بنیان در صنعت هوایی نیز از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست هم‌اندیشی مطرح شد.

نظر بینندگان
!
!
!