دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تسلا سیستم اتوپایلوت خود را ارتقا داد
۱۳:۳۵ | ۱۳۹۶/۰۳/۲۹

تسلا سیستم اتوپایلوت خود را ارتقا داد

پرشین خودرو: شرکت تسلا از آپدیت سیستم "اتوپایلوت" (Autopilot) خودروهای این کمپانی خبر داد.

به گزارش  پرشین خودرو،  و به نقل از گیزمگ، سیستم اتوپایلوت شامل حسگرهای مختلفی است که دور خودرو تعبیه شده و در زمان نزدیک شدن خودرو به موانع مختلف هشدار داده و از بروز تصادفات جلوگیری می‌کند.

اغلب فناوری‌ها به صورت دوره‌ای به روز رسانی می‌شوند و سیستم اتوپایلوت کمپانی تسلا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به همین دلیل این کمپانی طی برنامه OTA که مخفف عبارت Over The Air است، در حال افزودن ویژگی‌های جدید به این سیستم است.

این به روز رسانی از ماه ژانویه آغاز شد و در آن خودروها به مجموعه جدیدی از دوربین‌ها، رادارها و سنسورهای اولتراسونیک ، سیستم کنترل کروز و ترمز خودکار اضطراری مجهز شدند.

در حالی که سیستم اتوپایلوت اصلی شامل تنها یک دوربین، یک رادار و مجموعه ای از سنسورهای اولتراسونیک بود، مجموعه سخت افزاری پیشرفته جدید اتوپایلوت شامل 6 دوربین بوده و برای ایجاد تصاویری بهتر از محیط پیرامون، بیشتر به اطلاعات به دست آمده از رادار تکیه می‌کند.

این در حالی است که تا همین اواخر، رادار نقش محدودی در سیستم نیمه مستقل تسلا ایفا می‌کرد. این امر به این دلیل بود که باوجود قدرت بالای رادار در شرایط بد آب و هوایی مانند هوای بارانی یا مه،توانایی آن برای تشخیص مواردی مانند چوب یا پلاستیک رنگ شده ضعیف عمل می‌کرد.

نکته قابل توجه این است که تمام این مشکلات در Autopilot 8.0 برطرف شده است.

خودروهای سری جدید این کمپانی مانند Model S و Model X مجهز به دوربین‌های بیشتری هستند که با بهره گیری از آنها قابلیت‌های سیستم فرمان دهی خودکار (Autosteer) ارتقا می‌یابد.

همچنین پردازنده مرکزی ابررایانه‌های Drive PX2 در این خودروهای جدید نسبت به نمونه‌های پیشین، تا 40 برابر قدرتمندتر شده است.

برچسب ها:
تسلاحسگر
نظر بینندگان
!
!
!