سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
زمستان سرد نمایشگاه خودرو یزد
۱۱:۳۰ | ۱۳۸۹/۰۷/۲۳
persiakhodro2

زمستان سرد نمایشگاه خودرو یزد

پرشین خودرو: در حالی که در تمام دنیا تلاش برای برگزاری باشکوه نمایشگاه ها روز به روز بیشتر می شود و هر دوره حضور غرفه داران پر رنگ تر از دوره قبل می شود، در این سوی دنیا در یزد جریان جلوه معکوس به خود می گیرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، هر چند که هیچ انتظاری نیست خودروسازان در این قبیل نمایشگاه ها آن قدر پررنگ ظاهر شوند که از محصولات تازه خود پرده برداری کنند، اما این انتظار وجود دارد که محصولات تازه خود که پیشتر رونمایی شدند و تا ورودشان به بازار فاصله است را به نمایش بگذارند.

یکی از بزرگترین خرده هایی که می توان به برگزار کنندگان هفتمین دوره نمایشگاه خودرو یزد گرفت تقلیل مساحت نمایشگاه است که تقریبا به نصف مساحت سال گذشته کاهش یافته بود. همچنین اطلاع رسانی فوق العاده ضعیف تر نسبت به سال گذشته موضوعی بود که حتی غرفه داران از آن شکایت داشتند.

در این نمایشگاه که در واقع گردهمایی نمایندگان خودروسازان در یزد بود بزرگترین و مورد توجه ترین غرفه (که درست در مقابل درب ورودی سالن قرار داشت) مربوط به نماینده شرکت های مدیران خودرو، سناباد خودرو توس و خودروسازی سینا می شد که یک دستگاه MVM530 و یک دستگاه MVM X33 را برای معرفی به یزدی ها به نمایشگاه آورده بود.

همچنین تیپ های مختلف MVM110 و چری ویانا فضای این غرفه را پر کرده بود در انتهای غرفه نیز یک دستگاه ترانسپورتر و یک دستگاه کدی لایف خودنمایی می کرد. نکته جالب توجه غرفه داران این نمایندگی مخالفت آن ها با عکسبرداری از محصولاتشان بود که پس از جویا شدن علت را پرده برداری از دو محصول تازه وارد خود اعلام کردند!

در کنار این غرفه نماینده رسمی ایران خودرو با محصولات آپشن و معمولی خود حضور یافته بود همچنین نماینده پارس خودرو، اطلس خودرو، سایپا و مدیران در یک غرفه کوچک چهار محصول از کیا و یک دستگاه نیسان قشقایی را به نمایش گذاشته بود.

نماینده رسمی سایپا نیز در روز سوم بالاخره توانست مساحت کوچکی را به خود اختصاص دهد و آن را با یک دستگاه 132 با داشبورد جدید، یک دستگاه 111 و یک دستگاه صبا پر کرد.

در میان خودروسازان سنگین هم مهم ترین اتفاق این نمایشگاه حضور یک دستگاه اتوبوس بین شهری با نام Universe و یک دستگاه کشنده بود که حکایت از برنامه های هیوندای برای به دست آوردن بازار خودروهای سنگین ایران داشت.

شرکت عقاب نیز با عرضه سه دستگاه کشنده اسکانیا در این نمایشگاه حضور یافت. سایپا دیزل هم با یک دستگاه مینی بوس فوتون، یک دستگاه کشنده دانگ فنگ و دو دو دستگاه از سری FH ولوو حضور یافته بود.

شرکت چینی فوتون و ولوو نیز خودروهای راه سازی خود را به نمایش در آورده بودند. در انتهای سالن نیز بهمن دیزل با سه دستگاه کامیونت ایسوزو آخرین غرفه نمایشگاه را پر کرده بود.

در میان نمایشگاه نیز حضور یک دستگاه فولکس بیتل قدیمی جالب توجه بود که ظاهرا برای احیای حس نوستالژیک به نمایشگاه آمده بود اما به علت بد قرار گرفتن بیشتر به یک ایده مضحک شباهت پیدا کرده بود.

در این میان قطعه سازان نیز سمت راست سالن را به خود اختصاص داده بودند و بیشتر از سایر غرفه داران از ضعف اطلاع رسانی شکایت داشتند.در میان تمام غرفه هایی که به قطعه سازان اختصاص داده شده بود یک غرفه که ماکت های چوبی اتومبیل عرضه می کرد بیش از همه جلب توجه می کرد.

در این نمایشگاه بنر های تبلیغاتی نیز در نوع خود جالب بود. در یکی از آن ها تست تصادف MVM110 با ستون A جمع شده به تصویر کشیده شده بود و در پایین آن دو واژه مستحکم و مقاوم درج شده بود در بنر دیگر نیز این سوال نوشته شده بود: چرا همه رنو تندر90 را دوست دارند؟ هر چند ابن بنر ها جنبه تبلیغاتی داشت اما هر دو جای سوال داشتند؟

نمایشگاه خودرو یزد با تمام ضعف ها به پایان رسیداما امیدواریم در سال های آتی این ضعف ها برطرف شود و خودرو سازان با پتانسیل بیشتر ظاهر شوند.البته امیدواریم در صورت عدم پیشرفت، مثل امسال شاهد پسرفت آن نباشیم.

عکس های مرتبط
1
2
3
5
نظر بینندگان
!
!
!