دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
تعمیرگاههای ایران خودرو به محل سکونت مشتریان انتقال می یابد
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
اجاره خودرو
مدیرعامل ایساکو:

تعمیرگاههای ایران خودرو به محل سکونت مشتریان انتقال می یابد

پرشین خودرو: با بهره گیری از تجربیات خودروسازانی همچون بی.ام.دبلیو، تویوتا، پژو، کیاموتورز و هیوندایی سیستم خدمات رسانی نوین برای محصولات ایران خودرو اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار «پرشین خودرو»، بهزاد ظهیری مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو(ایساکو)، با بیان این مطلب گفت: یکی از مهمترین برنامه های ما در راستای اجرای فعالیت های نوین خدماتی که در سه ماهه چهارم امسال آغاز می شود، ارائه خدمات مورد نظر مشتریان در محل اسکان آنها است.

وی که در یکی دیگر از نشست های تخصصی مدیران ایران خودرو با اصحاب رسانه سخن می گفت، اظهار داشت: با ارائه خدمات تعمیرگاهی در محل اسکان مشتری باید گفت که به زودی تعمیرگاه های ایران خودرو به محل سکونت مشتریان انتقال می یابد.

ظهیری تعداد نمایندگی های ایساکو در سراسر کشور را 892نماینده فعال دانست که به طور میانگین در هر یک از این نمایندگی ها 10پست تعمیرگاهی وجود دارد و براساس برنامه های پیش رو تا پایان سال جاری 145نمایندگی جدید افتتاح و راه اندازی خواهد شد.

وی از اصلاح نرخ اجرت در نمایندگی های ایران خودرو خبر داد بطوریکه این نرخ برای نمایندگی های رتبه سه، دو و یک به ترتیب پنج، هشت و 12بوده و هم اکنون به ترتیب به هشت، 15 و 29واحد رسیده است و هدف از این تصمیم تشویق به حرکت نمایندگی ها برای رتبه یک شدن و در نهایت افزایش رضایت بیشتر مشتریان است.

عاملیت تخصصی برای تندر90 نداریم!

مدیرعامل شرکت ایساکو همچنین از ساماندهی عاملیت های تخصصی که هم اکنون نزدیک به 600عاملیت است خبر داد و در پاسخ به این سئوال که هم اکنون عاملیت مجاز برای محصول تندر90 در شبکه فعال است یا خیر؟ گفت: هم اکنون عاملیت تخصصی برای محصول تندر90 نداریم اما در ساماندهی این عاملیت ها به طور حتم عاملیت های تخصصی برای محصولات تندر90، رانا، دنا و سوزوکی گرندویتارا نیز ایجاد خواهد شد.

ظهیری همچنین از ارائه خدمات مورد نظر برای دارندگان محصول تندر90 در شبکه نمایندگی های ایساکو خبر داد که این خدمات در صورت نیاز مشتریان و دارندگان این خودرو برای دوره وارانتی ارائه می شود.

وی خط قرمز برای برخورد با نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز ایساکو را مقوله رضایت مشتری دانست و تاکید کرد: از ابتدای امسال تاکنون 63 نمایندگی لغو امتیاز و امتیاز 64نمایندگی تعلیق شده است.

کاهلی نمایندگان را به شماره 09644 اطلاع دهید

مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو، با اشاره به اینکه بخش عمده ای از فعالیت های ایساکو در راستای مشتری مداری و ارائه خدمات بهتر به نمایندگی های این شرکت تفویض اختیار شده است، وجود هرگونه کاهلی در پذیرش خودروی مشتریان و عدم ارائه خدمات مناسب را منجر به برخورد با نمایندگی ها دانست و از مردم خواست هرگونه شکایت در این خصوص را به شماره 09644 اطلاع دهند.

ظهیری در ادامه از رشد 10امتیازی شاخص ادراکی برای رضایت مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد که از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام شده است و اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه های مهم ایساکو، حذف انبارهای داغی قطعات برای به وجود آوردن اختیار عمل بیشتر در مواقع تشخیص تعویض قطعه از سوی نمایندگان است.

وی از فعالیت یک هزار و 92فروشگاه فعال ایساکو در سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: طی هفت ماهه امسال 25درصد در تامین قطعات و 25درصد برای فروش قطعات یدکی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته ایم و فروش قطعات به بیش از 305میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل ایساکو از لغو امتیاز 53فروشگاه به دلیل تخلف در قیمت گذاری و کیفیت قطعات نیز سخن گفت و یادآور شد که تا پایان مهرماه امسال 35فقره شکایت علیه فروشگاه های غیر مجازی که با نام و لوگوی ایساکو اقدام به فروش قطعه کرده اند انجام گرفته است.

ظهیری 300هزار نفر برنامه آموزشی برای پرسنل، شبکه خدمات و مشتریان را یکی دیگر از فعالیت های این شرکت در هفت ماهه ابتدای امسال ذکر و بیان کرد: در حال حاضر 168نمایندگی در چهار قاره و 28کشور جهان متعلق به ایساکو و گروه صنعتی ایران خودرو فعالیت دارد.

به گفته وی، ابراز رضایت مشتریان خارجی ایران خودرو به مقوله خدمات پس از فروش نوید بخش یک آینده روشن برای محصولات این گروه خودروسازی در بازارهای بین المللی است.

مدیرعامل ایساکو در خصوص نگهداشت نیروهای تخصصی در شبکه تعمیرگاهی ایران خودرو گفت: هم اکنون نیروهای کلیدی نمایندگی ها شناسایی شده است و برنامه های لازم برای حفظ آنها در حال پیاده سازی است بطوریکه بین 35 تا 75 درصد برای دستمزد این نیروها افزایش لحاظ شده و این رشد حقوق را ایساکو تقبل می کند.

وی در واکنش به وجود قطعات چینی در شبکه نمایندگی های ایران خودرو اظهار کرد: به جرات باید بگویم که در سال جاری و تاکنون هیچ قطعه چینی برای شبکه ایران خودرو خریداری نشده است.

ظهیری در عین حال با تاکید بر اینکه ما نیروی انتظامی و گمرک نیستیم که بدانیم فلان قطعه در چین تولید می شود و در ایران به نام کالای ایرانی عرضه می شود، تصریح کرد: کیفیت تمام قطعاتی که از سوی ایساکو تامین و خریداری می شود در آزمایشگاه های این شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از کسب تاییدیه های لازم در شبکه توزیع می شود.

مدیرعامل ایساکو بیان کرد: نرخ خدمات گارانتی با افزایش نرخ اجرت در سال جاری افزایش یافته است و این افزایش توسط ایساکو پوشش داده می شود. نرخ قطعات نیز بدون افزایش بوده و تنها قطعاتی که منبع آن خارجی می باشد به دلیل تغییر نرخ ارز با افزایش قیمت همراه شده است.

جشنواره عید تا عید خدمات پس از فروش ایران خودرو برگزار می شود

وی در ادامه از برگزاری اولین جشنواره خدمات پش از فروش ایران خودرو با رویکرد رضایت هرچه بیشتر مشتریان از 15تا 25 آبان ماه جاری در سراسر كشور خبر داد.

ظهیری اظهار داشت: خدمات ویژه این جشنواره که به مناسبت اعیاد قربان تا غدیر تدارک دیده شده است به تمامی دارندگان خودروهای دارای گارانتی و بدون گارانتی توسط نمایندگی های برتر ایساکو تعلق خواهد گرفت.

به گفته وی، جشنواره بزرگ خدمات پس از فروش ایساکو در دامنه بزرگی از ارایه خدمات متنوع، جوایز و تخفیفات قابل توجه فروش قطعات و به عنوان عیدانه ایساکو برای مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو در نظر گرفته است.

ظهیری در پایان خاطرنشان کرد: از مهمترین مزایایی كه در این جشنواره برای مشتریان در نظر گرفته شده است، اجرت رایگان تعویض قطعات بسته زمستانی(برف پاکن، منبع آب شیشه شور، دسته راهنما، کمربند ایمنی، شمع و فیلتر هوا)، تخفیف 50درصدی در اجرت بسته خدمات بازدید ویژه زمستانی و تنظیم موتور، تخفیف 10درصدی در اجرت تمام خدمات پس از فروش(به جز صافکاری و نقاشی که براساس توافق صورت می گیرد)، تخفیف ویژه در خرید تجهیزات جانبی سفارشی خودرو و تخفیف 20درصدی در خرید کارت های طلایی امداد خودرو است.

یادآور می شود لیست نمایندگی هایی که در این طرح حضور دارند در وب سایت WWW.ISACO.IR قرار می گیرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!