سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
خداحافظی با تاکسی های فرسوده
۱۴:۵۹ | ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
اجاره خودرو

خداحافظی با تاکسی های فرسوده

پرشین خودرو:وجود تاکسی های فرسوده در کلان شهرها علاوه بربالارفتن سن خدمات شهری و ایجاد معضلات ترافیکی و موجباتی که در جهت تولید آلودگی هوا در پی دارد، نارضایتی هایی را در بین خدمت گیرندگان و خدمت دهندگان ایجاد کرده است.

به گزارش  پرشین خودرو،  بر همین اساس ضمن پیگیری های صورت گرفته از سوی مراجع مسئول، هیئت وزیران در مصوبه ای وزارت کشور را موظف به تسریع در روند اجرایی شدن نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری کشور کرد.

مرتضی ضامنی سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور ضمن اعلام این خبر به خبرنگار شهری خبرگزاری برنا، گفت: به استناد تبصره(3) ماده (2) اصلاحیه آیین نامه الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون راجع به تمرکز امور مربوطه به تاکسیرانی، شهرداری های کلان شهرها موظفند امتیاز بهره برداری تاکسی هایی را که به سن فرسودگی رسیده و دارندگان آنها نسبت به نوسازی خودروهای مذکور تا پایان همان سال اقدام ننموده اند لغو نماید.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور افزود: از آنجا که اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده از بهمن ماه سال94، این امکان رافراهم آورد تا کلیه ناوگان فرسوده در حوزه تاکسیرانی با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت 200 میلیون ریالی اقدام به این امر نمایند، انتظار می رود تاکسیداران گرامی با قید فوریت بر اجرای این طرح اهتمام ورزند.

مرتضی ضامنی در ادامه گفت: از آنجا که یکی از دغدغه های ما فراهم آوردن تسهیلات برای همکاری تاکسیداران در اجرای این طرح بوده است، تمهیداتی صورت گرفته تا بانک عامل بیشترین همکاری را با این قشر زحمت کش داشته باشند.

ضامنی در پایان گفت: اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور با توانی مضاعف آماده است تا ضمن پیشبرد اهداف دولت در جهت ارائه خدمات حمل و نقلی مناسب به هموطنان و کنترل آلودگی هوا، در جهت ارتقاء شرایط فعلی سامانه تاکسیرانی های شهری کشور با فراهم نمودن تسهیلات ارزان قیمت گام های مهم و مثبتی را در راستای اجرایی شدن فازهای بعدی این طرح که نوسازی کلیه 180 هزار تاکسی فرسوده سراسر کشور است بردارد.

برنا

نظر بینندگان
!
!
!