چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
بازار جدید و دانش فنی اولین انتظار ما از خارجی ها
۱۲:۰۱ | ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
اجاره خودرو
/اختصاصی/تازه واردهای بازار ایران باید به تعهدات خود عمل کنند؛

بازار جدید و دانش فنی اولین انتظار ما از خارجی ها

پرشین خودرو: هدف اصلی ما این است که شرکت های قطعه سازی خارجی به عنوان جوینت ونچر و یا سرمایه گذاری مشترک وارد کشور شوند و قرار داد مهندسی و گرفتن لایسنس در مراحل بعدی کار قرار دارد.

مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان ایران در گفت وگو با خبرنگار  پرشین خودرو گفت: در فضای پسابرجام اتفاقات خوبی در صنعت خودرو افتاد و سایپا و ایران خودرو نیز از فرصت به دست آمده بهترین استفاده را کردند.

وی ادامه داد: قراردادهای ایران خودرو با پژو و بنز، قرار داد سایپا با سیتروئن، بحث ماموت و فولکس واگن همه می تواند برای رشد و پیشرفت صنعت خودرو و قطعه بسیار خوشایند و موثر باشد.

دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به این مطلب که از نظر ما هر قراردادی که 3 کار برای صنعت انجام دهد باید مورد استقبال قرار گیرد افزود: ایجاد بازار جدید، وارد کردن سرمایه و ورود کردن فن آوری و دانش روز دنیا، سه کاری است که ما از تمام قراردادهای خودرویی انتظار داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر تازه واردها بخواهند در بازار فعلی خودمان بازی کنند این اتفاق تازه و خوبی نیست و ما انتظار بازارهای جدید برای رشد و توسعه کار خود را داریم. یعنی اگر شرکتی در داخل ایران سرمایه گذاری کرد، باید هم خودروهای تولیدی و هم قطعات ساخت داخل را در بازارهای خود بفروش برساند.

این فعال صنعت قطعه با اشاره به حضور رنو در ایران برای تولید بدون همکاری با خودروسازان داخلی گفت: رنو با همکاری رنو پارس با قطعه سازان داخلی هماهنگی های لازم و جلسات و همایش های مورد نیاز را برگزار کرد و طرفین از برنامه آینده کاریشان به خوبی آگاه شدند.

وی در مورد ورود سرمایه جدید به صنعت خودرو و قطعه گفت: اگر یک شرکت قطعه سازی خارجی به تبعیت از خودروسازان مطرح بخواهد وارد ایران شده و فعالیت کند، باید سرمایه گذاری جدید و مناسبی انجام داده و به تحول صنعت قطعه سازی داخلی کمک کند.

بیگلو ادامه داد: مهمترین اتفاقی که از ورود تازه واردها انتظار می رود آوردن دانش و فن آوری روز به کشور است. تولید محصولاتی با کیفیت و ارزان برای رقابت در بازار های جهانی کمترین اتفاقی است که با این تغییر در صنعت قطعه سازی ایران می افتد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!