دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۲:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
کرایه‌های جدید تاکسی و اتوبوس اعلام شد
۲۲:۰۸ | ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

کرایه‌های جدید تاکسی و اتوبوس اعلام شد

پرشین خودرو: عضو هیات رییسه شورای شهر تهران گفت: افزایش کرایه های حمل ونقل عمومی به شهرداری ابلاغ شده است که پیش بینی می شود با توجه به نصب برچسب های جدید این مصوبه حداکثر تا نیمه تیر ماه اجرایی شود.

به گزارش پایگاه خبری پرشین خودرو به نقل از مهر، ابوالفضل قناعتی با اشاره به زمان اجرایی شدن مصوبه کرایه های حمل و نقل عمومی در سال 96 گفت: بر اساس تغییراتی که مصوبه شورای شهر داشته و پیاده سازی نرخ های جدید و چاپ و نصب برچسب های جدید بر روی تاکسی ها پیش بینی می شود حداکثر تا 15 تیر ماه این مصوبه اجرایی شود .

وی ادامه داد: افزایش اعلام شده برای کرایه های حمل و نقل عمومی ،میانگین افزایش خطوط است ودر برخی از مسیرهای تا 100 درصد هم افزایش کرایه وجود داشت که در شورای حل اختلاف برخی از این نرخ ها تعدیل شده است.

این عضو هیات رییسه شورای شهر تهران تاکید کرد: پیش بینی می شود اجرایی شدن این مصوبه بعد از تعطیلات عید فطر به تدریج اجرایی شود.

بنابر ابلاغیه جدید هیئت حل اختلاف، نرخ کرایه‌های تاکسی 10 درصد، مترو 15 درصد و اتوبوس 15 درصد افزایش خواهند یافت.

شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای سال 96 خواستار افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی متناسب با رشد قیمتها شد و مصوبه کارشناسی خود را هم به فرمانداری تهران ارسال کرد اما فرمانداری طی مراحلی با نظر شورای شهر مخالفت کرد و این مصوبه سرانجام برای تعیین تکلیف نهایی به هیئت حل اختلاف ارسال شد که در نهایت هیئت حلاختلاف نیز در روزهای گذشته میزان افزایش نرخ کرایه‌ها را برای اجرا به فرمانداری ابلاغ کرد.

جزییات افزایش کرایه های تاکسی و اتوبوس را بر اساس مصوبه شورای شهر تهران در اسفند سال 95 در فایل زیر بخوانید :

کرایه خطوط اتوبوس در سال 96

کرایه خطوط تاکسی در سال 96

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شورای شهر
نظر بینندگان
!
!
!